X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stan obecny i przyszłość polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 18:30
W jakim dziś stanie jest polska armia? Co zmieniło się po roku dowodzenia nią przez ministra Antoniego Macierewicza? W jakim kierunku wojsko polskie powinno się rozwijać?
Audio
  • dr Artur Jagnieża i Marek Świerczyński o polskiej armii (Debata Jedynki)
Marek Świerczyński i Artur Jagnieża podczas dyskusji o stanie polskiej armii (Debata Jedynki)
Marek Świerczyński i Artur Jagnieża podczas dyskusji o stanie polskiej armii (Debata Jedynki)Foto: Jacek Koncecki/PR

- Słowa ministra Antoniego Macierewicza w Sejmie, opisujacego zastany stan polskiej armii jako fatalny, były niepotrzebne i wywołały oburzenie przynajmniej w części wysokich rangą dowódców, ale i żołnierzy wojska polskiego. Armia jest w ciągłym stanie zmian, reform, szkolenia, wprowadzania procedur natowskich. Polskie wojsko od wielu lat się profesjonalizuje - stwierdził ekspert Marek Świerczyński.

Doktor nauk wojskowych Artur Jagnieża proponuje, by w ocenie polskiej armii unikać przymiotników emocjonalnych. - Polska armia jest wiarogodnym elementem NATO, realizuje z powodzeniem wszystkie misje zagraniczne. Jest pod ciągła presją zmian ze względu na to, co się tak dynamicznie dzieje w obszarze międzynarodowym. Wpływ na jej stan mają dwa podstawowe czynniki: zdolność decyzyjna decydentów i środki jakie możemy przeznaczyć na to, by decyzje wprowadzać w życie. Mamy solidną, wiarygodną, dobrze przeszkoloną armię w środku Europy, co pokazały choćby tegoroczne ćwiczenia Anakonda - ocenił ekspert.

Artur Jagnieża Decyzja w sprawie zakupu systemów najwyższych technologii jest decyzją cywilizacyjną. Zakup nowoczesnego systemu antyrakietowego średniego i dalekiego zasięgu de facto zdeterminuje strukturę polskiego przemysłu w obszarze informatyki systemów przeciwlotniczych na co najmniej 25 lat, jak nie więcej. Na decydentach wisi wielka odpowiedzialność

Obaj goście audycji chwalili politykę kadrową ministra Macierewicza - Zdecydowana większość nominacji na kluczowe stanowiska w armii to są świetni oficerowie, być może czasami nie posiadają jeszcze wystarczającej liczby gwiazdek generalskich, bo w przeszłości ich awans był zbyt wolny - mówił Marek Świerczyński, a dr Jagnieża pokreślił, że "są to generałowie z linii, czyli osoby, które pełnią funkcje dowódcze poszczególnych polskich brygad i to frontowych."

Co dla obronności znaczą niedawne dymisje generałów i czy mają związek z przeprowadzonym Strategicznym Przeglądem Obronnym? Czy warto reformować strukturę dowodzenia? Jakiego wyposażenia brakuje polskiej armii? Czy mamy ochronę przed cyberatakami? O tym także dyskutowali goście "Debaty Jedynki".

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Artur Jagnieża (dr nauk wojskowych, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium), Marek Świerczyński (Polityka Insight)

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 17.25

ab/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: NATO już rozmieszcza batalion w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:37
Rozpoczęła się dyslokacja ponad 1200 żołnierzy batalionowej grupy bojowej, która będzie w Polsce. Dyslokacja powinna zostać zakończona do stycznia - powiedział we wtorek szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że niedługo na Łotwie będzie rozmieszczona kompania polskich czołgów PT-91 Twardy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: na Łotwę poślemy kompanię czołgów Twardy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:38
Postanowiłem, że Polska przyłączy się do Kanady będącej państwem ramowym na Łotwie i wyślemy jedną kompanię polskich czołgów - powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że będą to czołgi PT-91 Twardy.
rozwiń zwiń