X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto stracił, a kto zyskał na sejmowym proteście PO i Nowoczesnej?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 18:30
O trwającym od 16 grudnia proteście PO i Nowoczesnej w Sejmie oraz o podpisanym przez prezydenta a kwestionowanym przez część opozycji budżecie na 2017 r. dyskutowali przedstawiciele partii.
Audio
  • Podsumowanie gorącego tygodnia w polskiej polityce (Debata Jedynki)
Jacek Sasin, Krzysztof Paszyk , Jarosław Urbaniak , Paweł Grabowski
Jacek Sasin, Krzysztof Paszyk , Jarosław Urbaniak , Paweł Grabowski Foto: Jacek Koncecki/PR

- Najważniejszy cel, czyli obecność dziennikarzy w Sejmie na starych zasadach udało się wywalczyć. Wszyscy dziennikarze mają równy dostęp do tego, co się w polskim parlamencie dzieje - ocenił protest poseł PO Jarosław Urbaniak. Odnosząc się do kwestii budżetu na 2017 r., Urbaniak stwierdził, że "szanse na to, by wyprostować problemy polskiego budżetu na 2017 r. miał prezydent i z niej nie skorzystał.".

Paweł Grabowski Budowanie swojego programu lub też swoich działań na zasadach "anty-PiS"  to jest trochę za mało, by budować swój kapitał polityczny. Jeśli Platforma i Nowoczesna chcą w sposób poważny podejść do Polski, to powinny wyjść z jakąś konstruktywną propozycją. Śmiać mi się chce, że nagle Platforma obroniła media, bo prawda jest taka, że cała opozycja wystąpiła w obronie mediów

Krzysztof Paszyk z PSL ocenił: - Ciężko określić, kto wygrał w tym sporze. Na pewno przegrała Polska, bo te gorszące obrazki obiegły świat. Polacy zmęczyli się tym konfliktem. Dobrze, że znalazła się dobra wola w gronie liderów, że można było doprowadzić do jego zakończenia. Polacy czekają byśmy wzięli się do pracy -  mówił poseł Paszyk i zapowiedział w imieniu PSL: "ustawę budżetową chcemy skierować do zbadania przez Sąd Najwyższy i Naczelny Sąd Administracyjny. "

-  To jest absurd, jakie prawo do oceniania prawidłowości ustaw sejmowych ma SN i NSA?- pytał poseł Sasin. - Budżet jest uchwalony, podpisany, wszedł w życie od momentu podpisania przez prezydenta. Odnosząc się do protestu na sali plenarnej Jacek Sasin stwierdził, że "opozycji okupującej salę sejmowa nie chodziło o kwestię dziennikarzy. To by jeden z pretekstów. Opozycji chodziło o to, by wywołać awanturę. Opozycja cierpi na brak koncepcji programowych, co maskuje wywoływaniem awantur - mówił Sasin.

Podobne stanowisko w sprawie budżetu wyraził poseł z Kukiz`15. - Nie wyobrażam sobie skierowania ustawy budżetowej pod opinię SN czy NSA. Uważam, że budżet mamy przyjęty, choć w sposób budzący wątpliwości. Jeśli się komuś ten budżet nie podoba, to niech nie bierze subwencji partyjnych z tego budżetu - dodał Paweł Grabowski. Oceniając blokadę sali sejmowej, powiedział:  "Mieliśmy do czynienia z pewną próbą sił w Sejmie, która pokazała bezsilność intelektualną PO i Nowoczesnej.

Posłowie rozmawiali także o tym, czy wewnątrz PO był spór o to, jak prowadzić protest w Sejmie, i jakie straty wizerunkowe i dla których ugrupowań przyniósł zażegnany wczoraj kryzys w parlamencie.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Paweł Grabowski (Kukiz’15), Krzysztof Paszyk (PSL), Jacek Sasin (PiS), Jarosław Urbaniak (PO)

Data emisji: 13.01.2017

Godzina emisji: 17.27

ab/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosław Maliszewski: opozycja posłuchała głosu PSL

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:03
- Trzeba doprowadzić do tego, żeby zacząć rozmawiać o poważnych problemach stojących dzisiaj przed Polską i Polakami – powiedział w audycji "W samo południe" poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: szukanie drogi wyjścia z kryzysu sejmowego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 18:49
W spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z szefami partii parlamentarnych uczestniczyli liderzy PiS, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL.
rozwiń zwiń