X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Forum Cyberbezpieczeństwa. Czy Polska jest bezpieczna?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 18:25
Spośród 7 mld ludzi żyjących na Ziemi 2 mld korzysta z internetu. W Polsce z sieci korzysta 24 mln. O tym, jak zapewnić cyberbezpieczeństwo i jak bronić się przed cyberprzestępczością, dyskutowali goście "Debaty Jedynki". 
Audio
  • Forum Cyberbezpieczeństwa. Jak bronić się przed cyberprzestępczością? (Debata Jedynki)
Od lewej: Krzysztof Silicki, Piotr Januszewicz, Mirosław Maj, tyłem siedzi prowadzący Debatę Jedynki Marek Mądrzejewski
Od lewej: Krzysztof Silicki, Piotr Januszewicz, Mirosław Maj, tyłem siedzi prowadzący "Debatę Jedynki Marek MądrzejewskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Bez tytułu.jpg
W Warszawie o Cyberbezpieczeństwie. "Musimy grać do jednej bramki"

Co obecnie jest największym zagrożeniem? - Są dwa najważniejsze rodzaje zagrożeń. Jednym jest "uwikłanie w technologie". Prostym na to przykładem jest bankowość elektroniczna. Drugim ważnym aspektem jest tzw. bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, czyli tych najbardziej istotnych elementów funkcjonowania państwa, których naruszenie mogłoby sprowadzić zagrożenie w skali krajowej - mówił Mirosław Maj. Jak przyznał prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń, są systematyczne próby naruszenia tego bezpieczeństwa. 

- Państwo polskie tworzy strategie na poziomie krajowym, strategie rozwiązywania tych problemów, sytuacji zagrożeń. W ramach tych działań trzeba ustalić, jakie są nasze priorytety - co chronimy - podkreśla Krzysztof Silick. Jak dodaje, obecnie przeważa podejście, że wszystko, co jest zależne od teleinformatyki - niezależnie, czy jest odizolowane od sieci publicznej, czy nie - jest cyberprzestrzenią. - Zagrożenia przenoszą się w sposób coraz bardziej inteligentny, poniżej świadomości nawet osób administrujących bezpieczeństwem - przyznaje wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji. 

Jak ocenił Piotr Januszewicz, najważniejsze jest przyjęcie dokumentu strategicznego, który będzie określał kierunki działania państwa polskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. - Ale następnym elementem, który musimy tworzyć, jest ustawa, która będzie regulowała zasady zapewnienia bezpieczeństwa. Aktualnie pracujemy nad nią - przyznał dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa ministerstwa cyfryzacji. Jak podkreślił, zwykle ważne jest także wypracowanie koordynacji działań w przypadku ataku, bo jest to kluczem do szybkiej reakcji na tego typu zagrożenie.

Jak jest zapewniane cyberbezpieczeństwo obywateli? Czy wojna w cyberprzestrzeni jest zawsze ściśle powiązana z wojną w świecie rzeczywistym? Czy w Polsce cyberbezpieczeństwo jest zapewnione na podobnym poziomie na wszystkich obszarach? Czym jest NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa? Dlaczego rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa w sieci stosowanych w innych krajach nie można zaimplementować w Polsce? Co dokładnie ma zapewnić system Narodowe Centrum CyberBezpieczeństwa? 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się w czwartek (6.04) II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL, które zostało objęte patronatem Polskiego Radia. Wzięło w nim 40 prelegentów oraz ponad 500 uczestników, ekspertów, naukowców i polityków. Jednym z jego głównych tematów było podniesienie bezpieczeństwa Polski w cyberprzestrzeni oraz dyskusje wokół projektu Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017-2022.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Mirosław Maj (prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Piotr Januszewicz (dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa ministerstwa cyfryzacji), Krzysztof Silicki (doradca dyrektora NASK, dyrektor ds. Współpracy i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa w NASK, wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA) 

Data emisji: 6.04.2017

Godzina emisji: 17.24

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo w sieci. "Za bardzo się sprzedajemy"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 14:00
We wtorek przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak podkreśla dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, wielu zagrożeń możemy uniknąć, chroniąc informacje o sobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie o Cyberbezpieczeństwie. "Musimy grać do jednej bramki"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 17:28
40 prelegentów, ponad 500 uczestników, eksperci, naukowcy i politycy w wzięli udział w II Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL. Jednym z jego głównych tematów było podniesienie bezpieczeństwa Polski w cyberprzestrzeni oraz dyskusje wokół projektu Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017-2022.
rozwiń zwiń