X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyskusja o wotum nieufności. Kto jest faktycznym zwycięzcą?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 19:00
Dziś Sejm debatował nad wotum nieufności dla rządu. Zgodnie z przewidywaniami posłownie odrzucili wniosek, opozycja przekonuje jednak, że nie chodziło o to, aby odwołać rząd, ale aby wywołać dyskusję. Kto faktycznie jest tu zwycięzcą, a kto pokonanym?
Audio
  • Dyskusja o wotum nieufności. Kto jest faktycznym zwycięzcą? (Debata Jedynki)
Prof. Kazimierz Kik, Adrian Stankowski i dr Filip Ilkowski
Prof. Kazimierz Kik, Adrian Stankowski i dr Filip IlkowskiFoto: Jacek Konecki/PR

- Debata nad konstruktywnym wotum nieufności była destruktywna, oczywiście jeśli chodzi o opozycję. Cel, jaki postawiła sobie Platforma, był oczywisty - podniesienie słupków i stworzenie wrażenia, że PO jest walcząca. Był to popis niskiej kultury politycznej ze strony większości opozycji. Osiągnięto efekt odwrotny do zamierzonego, to rząd wykazał się na tle destruktywnej opozycji - mówi prof. Kazimierz Kik, politolog.

Dr Filip Ilkowski z UW podkreśla natomiast, że debata pokazuje "miałkość polskiej polityki": - Było to coś szalenie nieciekawego, jest to medialne show, rodzaj teatru, w którym każdy ma swoje role, i rząd, i strona opozycyjna. PO stara się wykorzystać to, że PiS słabnie w sondażach, a efekt 500+ się kończy. Jak ogląda się "Wiadomości" w TVP, to widać, że ton jest coraz bardziej histeryczny.

Z tą opinią nie zgodził się Adrian Stankowski, dziennikarz Gazety Polskiej: - Dzisiejszy dzień jest jasnym dowodem na to, że teza o histerii w obozie rządzącym jest nieprawdziwa. Debata w Sejmie przypominała pojedynek bokserski między Andrzejem Gołotą a Lennoxem Lewisem. Po pierwszych 10 sekundach PO chwiała się na nogach, a po 50 sekundach już było po meczu. Najbardziej wiarygodne i mocne przemówienie miała premier Szydło, troszkę nawet przyćmiła wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Kto i dlaczego nazwał dokument przygotowany przez PO "wnioskiem kopiuj-wklej"? Jakie propozycje zmian w 500+ oraz w konstytucji zaproponowała Platrofma? O tym w nagraniu.

Złożony przez PO wniosek o wotum nieufności dla rządu poparło 174 posłów, przeciw opowiedziało się 238, od głosu wstrzymało się czterech. Bezpośrednią przyczyną zgłoszenia wniosku były wydarzenia z Brukseli, gdzie polski rząd jako jedyny z całej Unii nie poparł kandydatury Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: prof. Kazimierz Kik (politolog), Adrian Stankowski (dziennikarz Gazety Polskiej i Telewizji Republika), dr Filip Ilkowski (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 7.04.2017

Godzina emisji: 17.25

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS chce zmian, opozycja protestuje. Jakie są szanse na rozwiązanie konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 08:50
- Nie wiem, co PiS chce ugrać na tak gwałtownie przeprowadzanych reformach - mówił w Trójce Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna"). - Ciężko stwierdzić, na ile opozycji starczy determinacji - zaznaczył natomiast Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń