X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dziś wiemy o tragedii z 10 kwietnia 2010 roku?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 18:31
7. rocznica katastrofy smoleńskiej. Czy jesteśmy bliżej prawdy o tym, co się wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, czy wręcz przeciwnie? O tym w dniu obchodów 7. rocznicy katastrofy dyskutowali publicyści.
Audio
  • Publicyści o przyczynach katastrofy smoleńskiej oraz prowadzonych dochodzeniach (Debata Jedynki)
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej - uroczystości przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku, zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i 94 inne osoby, w tym wielu wysokich urzędników państwowych i dow
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej - uroczystości przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku, zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i 94 inne osoby, w tym wielu wysokich urzędników państwowych i dowFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jacek Karnowski uczestniczący w "Debacie Jedynki" ze studia plenerowego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stwierdził, że "jest tu wielu ludzi, sporo młodych twarzy. To cieszy, bo świadczy o tym, że ta pamięć żyje wśród młodego pokolenia". Odnosząc się do ustaleń w sprawie tej tragedii publicysta ocenił, że  "wypowiedzi Jerzego Millera do członków swojego zespołu o tym, że jego komisja nic nie może w relacjach ze stroną rosyjską i zalecanie, by polski raport miał jednolity przekaz z raportem MAK, jednoznacznie powinny sprawić, że praca Jerzego Millera jest uznana za coś skompromitowanego, co nie ma znaczenia w sensie ustalania faktów - mówił Jacek Karnowski.

Tomasz Krzyżak odpowiadał na pytanie czy państwo w chwili najwyższej próby zdało egzamin. - W sensie przejmowania władzy w kwietniu 2010 - tak, bo dość szybko tę władzę przejęto. Jednak, gdy mówimy o całej sekwencji zdarzeń, która była później, czyli oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce Rosjan i kwestie, które się wokół wyjaśniania katastrofy działy, to ja jestem zdania, że nasze państwo nie zdało egzaminu - oceniał publicysta gazety Rzeczpospolita.


smoleńsk para prezydencka 1200.jpg
Katastrofa smoleńska - raport specjalny

Tomasz Sawczuk - Państwo o tyle nie zdało egzaminu, że taka katastrofa nie mała prawa się wydarzyć - stwierdził Tomasz Sawczuk. - Po drugie, różne rzeczy, które nastąpiły później trzeba oceniać we właściwych im kontekstach. Nie rozumiem stwierdzenia, że Polacy oddali śledztwo Rosjanom. Polska prokuratura, podobnie jak komisja polskiego rządu badały, a prokuratura do dzisiaj bada tę katastrofę. Efekty tych badań prowadzą do dość dużej polaryzacji politycznej. Co do niektórych faktów ustalonych przez komisję Millera padały wątpliwości, natomiast nie istnieje żadna spójna wersja alternatywna wydarzeń - mówił Sawczuk.

Goście audycji rozmawiali też o badaniu Kantar Public z ubiegłego tygodnia, w którym respondenci odpowiadali na pytanie, który raport najlepiej wyjaśnia katastrofę smoleńską, dyskutowano o tym, co zmieniło się w toku śledztwa od przejęcia władzy przez PiS, oraz o dzisiejszej prezentacji podkomisji dr Berczyńskiego. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji. 


Tomasz Krzyżak i Tomasz Sawczuk Tomasz Krzyżak i Tomasz Sawczuk

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Jacek Karnowski (W Sieci), Tomasz Krzyżak (Rzeczpospolita), Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna)

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 17.30

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Walentynowicz: wolałbym, żeby to nie był zamach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 11:40
W poniedziałek odbędzie się konferencja powołanej przez MON podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Przewodniczący komisji dr Wacław Berczyński powiedział, że samolot z dużą pewnością rozpadł się w powietrzu. - Nie mamy żadnego wiarygodnego dokumentu dotyczącego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wszystko co nie pasowało do narracji komisji Jerzego Millera, przyjętej jeszcze przed rozpoczęciem prac, było chowane – powiedział w audycji Punkt Widzenia Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa smoleńska. Wacław Berczyński: samolot zaczął rozpadać się w powietrzu i zaczął gubić części

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 15:17
Wiemy z dużą pewnością, że samolot rozpadł się w powietrzu - powiedział w TVP Info przewodniczący powołanej przez MON podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dr Wacław Berczyński.
rozwiń zwiń