X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie drogi bardzo niebezpieczne. Jak obudzić wyobraźnię kierowców?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 19:23
W ubiegłym roku odnotowano w Polsce ponad 33 tys. wypadków, w których zginęło blisko 3 tys. osób, a ponad 40 tys. zostało rannych. Co zrobić, by poprawić sytuację zastanawiali się goście "Debaty w Jedynce".
Audio
  • Czy w Polsce może być bezpieczniej na drogach? (Debata Jedynki/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: http://www.policja.pl/

Przyczynkiem do rozmowy w studiu Jedynki był trwający właśnie Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Drogowego ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Mamy coraz lepszej jakości drogi, coraz nowocześniejsze samochody, a liczba wypadków wciąż przeraża. Przyczyny tego są różne, ale jedną z głównych jest nadmierna prędkość – tłumaczy Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. Jak wynika z zeszłorocznych danych, ponad 7 tys. wypadków było spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących warunków. Gość Jedynki podkreśla jednak, że w pierwszym kwartale tego roku widać tendencję do spadku liczby wypadków. To – zdaniem Ciarki – zasługa skutecznej prewencji.

Ilona Butler z Instytutu Transportu Samochodowego zwraca uwagę na inny, pozytywny wskaźnik – jej zdaniem, dobre efekty przynosi walka z pijanymi kierowcami. Gość Jedynki chwali policję za skuteczne działanie w tej kwestii i wylicza, że w ostatnich latach funkcjonariusze wykonali blisko 17 milionów wyrywkowych kontroli stanu trzeźwości kierowców. Według Butler, daje to dobry efekt odstraszający.

Romuald Hałas, prezes Automobilklubu Polski twierdzi, że bardzo ważne jest szkolenie nowych kierowców. Gość Jedynki dodaje, że niedoświadczony kierowca w wielu sytuacjach nie będzie umiał wyjść z opresji, dlatego potrzebna jest nauka o właściwych zachowaniach w ekstremalnych warunkach. Hałas przypomina, że ustawa regulująca tę kwestię ma wejść w życie do końca 2018 roku.

A jakie inne działania niezbędne dla poprawy naszego bezpieczeństwa proponują goście Jedynki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski 

Goście: Ilona Butler (Instytut Transportu Samochodowego), Romuald Hałas (prezes Automobilklubu Polski), Mariusz Ciarka (Komenda Głównea Policji)

Data emisji: 10.05.2017 r.

Godzina emisji: 17.24

zi/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobieta za kierownicą - rozważna i trzeźwa

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 13:00
Według statystyk Komendy Głównej Policji kobiety powodują znacznie mniej wypadków niż mężczyźni. Mimo to wciąż pokutuje stereotyp, jakoby panie gorzej radziły sobie za kierownicą.
rozwiń zwiń