Gaz z USA zmieni na lepsze bezpieczeństwo energetyczne Polski?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 19:22
Do Świnoujścia dotarł Clean Ocean, metanowiec z pierwszą dostawą gazu z terminalu Sabine Pass w amerykańskiej Luizjanie nie tylko do Polski, ale i Europy Północnej. O tym, czy jest to początek zmian zapewniający wzrost bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, dyskutowali goście "Debaty Jedynki. 
Audio
  • Gaz z USA zmieni na lepsze bezpieczeństwo energetyczne Polski? (Debata Jedynki)
Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski stoi na redzie portu w Świnoujściu
Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski stoi na redzie portu w ŚwinoujściuFoto: PAP/Jerzy Muszyński

Dlaczego tak dużą wagę przywiązujemy do pierwszego metanowca z transportem gazu do Polski z USA? Czy dostawy amerykańskiego gazu mogą sprawić, że przestaniemy się obawiać "gazowego pistoletu" wykorzystywanego przez Władimira Putina? Co sprawia, że forsowany przez Rosjan projekt gazociągu Nord Stream 2 jest dużo niebezpieczniejszy dla naszego regionu od swojego poprzednika? Czym jest "brama północna"? Dlaczego europejskie koncerny chemiczne inwestują w amerykański gaz?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Marcelina Gołębiewska (Instytut Sobieskiego), Rafał Zasuń (wysokienapiecie.pl), Bartłomiej Sawicki (biznesalert.pl)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 17.24

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak