OFE do likwidacji? Co ze składkami?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 19:36
Wszystko wskazuje na to, ze nadchodzi kres Otwartych Funduszy Emerytalnych. Media donoszą, że ministerstwa rozwoju i pracy porozumiały się - OFE w dzisiejszej postaci zostaną zlikwidowane.
Audio
  • Dyskusja o OFE i systemie emerytalnym (Debata Jedynki
Co stanie się z pieniędzmi zebranymi przez OFE?
Co stanie się z pieniędzmi zebranymi przez OFE?Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

"Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na swoje źródło w otoczeniu wicepremiera Morawieckiego pisze, że jest zgoda na to, aby reforma została przeprowadzona przez Ministerstwo Rozwoju. Wicepremier chciałby rozpocząć reformę 1 lipca 2018 roku, są jednak takie głosy, które mówią, że z powodów technicznych możliwe jest opóźnienie do roku 2019.

Co więc stanie się z kwotą ponad 177 miliardów złotych zgromadzonych przez OFE? Jak powinien wyglądać system emerytalny? Posłuchaj całej debaty

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Piotr Kamiński (wiceprezydent Pracodawców RP), prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski), dr Aleksander Łaszek (Forum Obywatelskiego Rozwoju)

Data emisji: 24.08.2017

Godzina emisji: 17.26

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdemolowanie systemu OFE nie wystarczy, aby skłonić Polaków do oszczędzania

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 12:04
W poniedziałek 150 mld złotych z OFE trafia do ZUS
rozwiń zwiń

Czytaj także

System emerytalny czeka rewolucja? ZUS rekomenduje szereg ważnych zmian

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 19:50
Dobiegają końca konsultacje międzyresortowe i społeczne dotyczące systemu emerytalnego. Punktem wyjścia do rozmów jest przegląd emerytalny przeprowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wśród zaproponowanych zmian znalazł się zapis mówiący o tym, aby prawo do minimalnej emerytury było uzależnione od dwóch warunków - osiągnięcia odpowiedniego wieku i odpowiedniej liczby lat, kiedy opłacaliśmy składki.
rozwiń zwiń