X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co nam zostało z idei "Solidarności"?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 18:36
Pod koniec sierpnia świętujemy kolejną rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które doprowadziły do powstania NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej.
Audio
  • Co nam zostało z idei "Solidarności"? (Debata Jedynki)
Co nam zostało z idei Solidarności?
Co nam zostało z idei "Solidarności"?Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak podkreślił Filip Konopczyński z Fundacji Kaleckiego, w wyniku rozmów toczących się między ludźmi, których niewiele łączyło i którzy często mieli odmienne interesy, doszło do wyboru ważnych dla wszystkich postulatów.

Czytaj więcej:
ff.jpg
37 lat temu podpisano porozumienia sierpniowe

- Jeżeli przez ten pryzmat spojrzymy na kategorię solidarności w życiu społecznym czy politycznym, to zobaczymy, że niestety z solidarności zostało nam niewiele - powiedział gość "Debaty Jedynki".

- Co nam zostało z "Solidarności"? Na pewno wspaniałe wydarzenie w postaci zjednoczenia Polaków, którzy wówczas walczyli o wolność (...). W tej chwili nie ma jedności, nie ma też wspólnych obchodów, bo są różne wizje rozwoju Polski - ocenił szef redakcji publicystyki w Polskim Radiu 24 Krzysztof Świątek.

Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji stwierdził, że "Solidarność" "odegrała swoją rolę, a jej dziedzictwo zostało zupełnie roztrwonione i jest martwe". - Ten wielki kapitał został zmarnowany - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Filip Konopczyński (Fundacja Kaleckiego), Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja), Krzysztof Świątek (były redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność", szef redakcji publicystyki w Polskim Radiu 24) 

Data emisji: 31.08.2017

Godzina emisji: 17.28

kk/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Solidarność to wielki ruch pokojowego protestu". Mija 37 lat od podpisania porozumień w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 15:15
Solidarność z lat 80. była dziełem bardzo wielu ludzi o różnych poglądach, których drogi rozeszły się, kiedy Polska odzyskała niepodległość - mówi prof. Antoni Dudek z UKSW. 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku doszło do podpisania porozumień, w wyniku których powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność".
rozwiń zwiń