X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Unia Europejska faktycznie złapała wiatr w żagle?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 18:17
Szef Komisji Europejskiej w Parlamencie Europejskim wygłosił orędzie o stanie Unii Europejskiej. Był to programowy opis miejsca, w którym UE się znajduje i kierunku, w jakim powinna zmierzać.
Audio
  • W jakim kierunku zmierza Unia Europejska? (Debata Jedynki)
Parlament Europejski
Parlament Europejski Foto: Shutterstock/Ikars

Jakie istotne z perspektywy Polski kwestie zostały wyjaśnione w tegorocznym orędziu?

Dr Piotr Wawrzyk stwierdził, że w dokumencie nie pojawiły się żadne propozycje rozwiązania współczesnych wyzwań, z jakimi zmaga się UE. - Przemówienie miało charakter programowy, ale nie zawierało żadnych nowości. - mówił. Przekonywał, że wracanie do ciągle istniejących problemów świadczy o braku wizji ich rozwiązania. 

- Przemówienie Jean-Claude Junckera nie jest testem na to, czy UE zmierza w odpowiednią stronę, czy nie - przekonywał Piotr Buras dyrektor European Council of Foreign Relations. Dodał, że KE odgrywa istotną rolę w kształtowaniu polityki europejskiej, ale to nie od niej zależy w którym kierunku będzie się rozwijała. 

Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego zwrócił uwagę na akcenty zawarte w przemówieniu nawołujące do jedności UE.- Dobrze, że Juncker zwraca uwagę na problem różnic w jakościach towarów trafiających na poszczególne rynki UE. Z drugiej strony jego wizja o tworzeniu wspólnej polityki socjalnej, gdzie głównym instrumentem ma być dyrektywa o pracownikach delegowanych, zamiast zjednoczyć, przyczyni się to do zwiększenia nierówności pomiędzy krajami członkowskimi - wyjaśniał na antenie radiowej Jedynki.

W jakim miejscu znajduje się dziś Unia Europejska? Jakie kwestie zostały przemilczane w orędziu o stanie UE? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: dr hab Piotr Wawrzyk (Uniwersytet Warszawski), Paweł Musiałek (Klub Jagielloński), Piotr Grochmalski (dyrektor Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej), Piotr Buras (dyrektor European Council of Foreign Relations)

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 17.28

ac/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jean-Claude Juncker o problemach UE

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 13:51
Szef Komisji Europejskiej wygłosił w Parlamencie Europejskim swoje doroczne przemówienie na temat sytuacji i przyszłości Unii Europejskiej. Mówił o integracji i przywiązaniu do praworządności. O szczegółach opowiedział gość Polskiego Radia 24, publicysta Dariusz Rosiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE wzywa KE i rządy państw UE do przeciwstawienia się Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 14:47
Najwyższy czas, żeby KE i rządy państw unijnych powiedziały stop projektowi Nord Stream 2 - wzywali w czwartek europosłowie zasiadający w głównych frakcjach w PE. W czasie dyskusji krytykowane były Niemcy za sprzeciw wobec mandatu do rozmów z Rosją dla KE.
rozwiń zwiń