X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konstytucja Biznesu. Pomoże czy zaszkodzi przedsiębiorcom?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 19:02
Sejm zajmie się w czwartek (7.12) Konstytucją Biznesu. To pakiet pięciu ustaw autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Ustawy mają ułatwić prowadzenie w Polsce biznesu.
Audio
  • Goście Jedynki o konstytucji dla biznesu (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Najbardziej obszerna część pakietu to prawo przedsiębiorców. Przepisy tej ustawy mają zastąpić obowiązującą od 2014 roku ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, którą nowelizowano ponad 80 razy.

Zdaniem Arkadiusza Pączki z Federacji Pracodawcy RP, trudno wskazać najważniejszy zapis tej ustawy. - Myślę, że zasady, które przyjęliśmy: pewności prawa, przyjaznej administracji i domniemania uczciwości przedsiębiorcy, są w mojej ocenie bardzo kluczowe. Spotkałem się z określeniem jednego przedsiębiorcy, że ta ustawa jest polisą na działalność. Z badań wynika, że przedsiębiorcom najbardziej przeszkadzają przepisy podatkowe. Liczę na to, że urzędnicy skarbowi zastosują się do nowych przepisów w relacjach z przedsiębiorcami - powiedział na antenie Jedynki.  

Mariusz Haładyj z Ministerstwa Rozwoju zwrócił uwagę na zapis o działalności nierejestrowej. - Przedsiębiorcy prowadzący taką dorywczą działalność będą zwolnieni z reżimu prowadzenia działalności gospodarczej. Będzie tylko obowiązkowa prosta ewidencja, mająca wyłapać, czy nie dochodzi do żadnych nadużyć. To wyciągnięcie z szarej strefy wielu osób, które są w niej nie dlatego, że chcą oszukać państwo, tylko dlatego, że są w stanie niepewności prawnej - powiedział Mariusz Haładyj.

Doradca podatkowy Grzegorz Szysz zastanawia się, czy zasada domniemania uczciwości przez przedsiębiorcę powinna być uwzględniana w ustawie. - Wśród przepisów, na które trzeba zwrócić uwagę, wskazałbym ulgę na start, czyli brak obowiązku płacenia składek ZUS przed dodatkowe 6 miesięcy. Co do domniemania uczciwości pojawia się pytanie, czy na poziomie ustawy jest potrzeba wskazywania tej zasady. Ona powinna towarzyszyć nam od lat - powiedział w radiowej Jedynce. 

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Mariusz Haładyj (Ministerstwo Rozwoju), Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP) Grzegorz Szysz (Grant Thornton)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 17.24

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: część zapisów Konstytucji dla Biznesu wejdzie w życie w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 22:55
Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało projekt Konstytucji dla Biznesu. – Nie mamy prostej recepty, tylko szereg różnych pomysłów, jak usprawnić życie gospodarcze w naszym kraju – mówił wicepremier w wywiadzie dla PR24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja dla Biznesu nowym otwarciem w relacjach przedsiębiorca-urzędnik?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 13:12
Blisko rok po ogłoszeniu rząd przyjął pakiet dla przedsiębiorców - tzw. Konstytucję dla Biznesu. - Ta ustawa jest szansą na odnowę relacji biznesu z administracją - mówił w radiowej Jedynce prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja Biznesu: ulga na start dla początkujących przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 20:05
Rada Ministrów przyjęła we wtorek tzw. Konstytucję Biznesu, czyli zapowiedziany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego przed rokiem pakiet pięciu ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Jakie rozwiązania wprowadza?
rozwiń zwiń