X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katastrofa smoleńska. Dlaczego budowa pomnika budzi kontrowersje?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 18:33
Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział w ubiegłą środę, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku ma stanąć między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską w Warszawie. W czwartek Rada Warszawy, głosami PO, nie wyraziła na to zgody.
Audio
  • Marek Jakubiak, Grzegorz Januszko i Paweł Lech o budowie pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem (Debata Jedynki)
Dlaczego budowa pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej budzi tyle kontrowersji?
Dlaczego budowa pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej budzi tyle kontrowersji?Foto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Grzegorz Januszko, członek Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, zaznaczył w "Debacie Jedynki", że pomnik, który miałby stanąć na pl. Piłsudskiego, nie będzie monumentem partyjnym.

Wskazał, że od tragedii smoleńskiej pojawiały się różne inicjatywy dotyczące upamiętnienia ofiar, ale odpowiedź władz stolicy była raczej na "nie". Dodał, że Komitet napisał nawet list do prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Paweł Lech, wiceprzewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Warszawy, podkreślił, że nikt nie oponuje przeciwko budowie pomników, które miałyby upamiętniać tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku.

- Ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości nigdy, przez te wszystkie lata, pisemnie nie wpłynął żaden wniosek o uczczenie osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Nie było żadnej inicjatywy, czy to inicjatywy uchwałodawczej, czy zebrania podpisów pod tego typu wnioskiem do Rady m.st. Warszawy - zauważył.

Przypomniał, że w 2015 roku ówczesny prezydent RP Bronisław Komorowski i część rodzin ofiar wystąpiła z odpowiednią inicjatywą. Radni wytypowali pod budowę pomnika skwer w centrum miasta. - Taka była uchwała m.st. Warszawy, ona dalej obowiązuje - zwrócił uwagę.

Zdaniem Marka Jakubiaka, posła ruchu Kukiz'15, wszelkie konflikty wokół budowy pomnika, który ma upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej, są poniżej godności.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Czytaj więcej:
smoleńsk katastrofa smoleńska 1200 free
Serwis specjlany: SMOLEŃSK 2010

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie polskiego Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, parlamentarzyści i najwyżsi dowódcy wojska. Polska delegacja miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Marek Jakubiak (poseł ruchu Kukiz'15), Grzegorz Januszko (członek Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku), Paweł Lech (wiceprzewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Warszawy)

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 17.26

kk/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

94. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński: 10 kwietnia stanie cokół symbolizujący pomnik Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 21:42
Pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zostanie postawiony na rocznicę katastrofy smoleńskiej; 10 kwietnia zostanie postawione coś w rodzaju cokołu, postumentu, który będzie symbolizował ten pomnik - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej.
rozwiń zwiń