X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier Mateusz Morawiecki odchudza swoją drużynę

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 18:49
Szef rządu uznał, że 120 osób, bo do tylu rozrósł się korpus ministerialny, to za dużo i postanowił odwołać niektórych wiceministrów. Opinia publiczna poznała 17 nazwisk, a ma ich być więcej, bo przegląd resortów trwa.
Audio
  • Rekonstrukcji i odchudzenie rządu Mateusza Morawieckiego (Debata Jedynki)
Od prawej: poseł  Sylwester Tułajew (PiS), poseł Mieczysław Kasprzak (PSL), senator Mieczysław Augustyn (PO ). Tyłem Wojciech Dąbrowski
Od prawej: poseł Sylwester Tułajew (PiS), poseł Mieczysław Kasprzak (PSL), senator Mieczysław Augustyn (PO ). Tyłem Wojciech DąbrowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Budżet ma zaoszczędzić 20 milionów złotych. Politykami w rządzie będą ministrowie i sekretarze stanu, w sumie 50-60 osób, pozostali wiceministrowie będą podsekretarzami stanu, ale w służbie cywilnej. Nie będą więc mogli należeć do partii, być radnymi, zasiadać w radach nadzorczych i będą musieli mieć wykształcenie odpowiednie dla służby cywilnej.

Poseł Sylwester Tułajew (PiS) wyjaśnia, że zwiększony stan osobowy był potrzebny, ponieważ PiS przeprowadzało głębokie reformy w państwie i było dużo zadań do wykonania. - Dzisiaj premier Morawiecki zwraca uwagę, że rząd powinien składać się bardziej z fachowców niż z polityków - wyjaśnia.

Senator Mieczysław Augustyn (PO) jest zdania, że rekonstrukcja ma charakter formalny. Odwołani wiceministrowie jako dyrektorzy departamentów będą zarabiali więcej niż dotychczas. - Miało być tanie państwo, miało być oszczędne państwo, a było 126 wiceministrów - zwraca uwagę. Przypomina też, jak jeszcze premier Beata Szydło nagrodziła sowicie swoich ministrów, w tym tych, którzy nie weszli do rządu Mateusza Morawieckiego.

Politykę kadrową rządu kwestionuje też poseł Mieczysław Kasprzak (PSL), zasiadający w sejmowej Komisji Gospodarki. Przypomina, jak Mateusz Morawiecki, jeszcze jako wicepremier przekonywał, że żeby zarządzać sprawami gospodarczymi potrzebna jest konsolidacja resortów. - Po czym jak został premierem rozbił to na cztery resorty - podkreśla.

Posłuchaj nagrania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: poseł Sylwester Tułajew (PiS), senator Mieczysław Augustyn (PO), poseł Mieczysław Kasprzak (PSL)

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 17.26

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: będę walczył o gabinety polityczne jak lew

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:25
- Będę walczył o gabinety polityczne jak lew, bo ich zniesienie jest ograniczeniem skuteczności działania państwa - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer o zmianach w rządzie: to gra pozorów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:57
- Miał być ascetyczny zakon Prawa i Sprawiedliwości, który kreuje się na świętych, a wyszli święci próżniacy, którzy nie znają umiaru. Mamy tłuste misie a nie mnichów - powiedziała w radiowej Jedynce przewodnicząca Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Marcin Święcki o reformie administracyjnej rządu: to czysta retoryka

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:03
- Jak z polityków zrobić wysoko kwalifikowanych urzędników, obawiam się, że to niemożliwe - powiedział poseł Marcin Święcicki, który był dziś gościem radiowej Jedynki. Poseł odniósł się do zapowiedzianej przez rząd Mateusza Morawieckiego reformy administracyjnej Rady Ministrów.
rozwiń zwiń