X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityka kadrowa w spółkach Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 18:52
Debata o państwowych spółkach jest nudna do momentu, w którym porusza się temat marnotrawionych przez nie pieniędzy i karuzelę kadrową. Jak działają te spółki?
Audio
  • Jak uzdrowić sytuację w spółkach Skarbu Państwa (Debata Jedynki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Prowadzący debatę Witold Gadowski zwraca uwagę, że wydawałoby się, że "Dobra zmiana", która doszła do władzy potrafi zaradzić patologiom. Obniżono zarobki zarządom, niektórym spektakularnie. - Ale upłynęły trzy lata, a karuzela stanowisk, karuzela zarządów trwa - mówi dziennikarz. Wytyka, że w ślad za tym idą ogromne sumy płacone jako odszkodowania ludziom, którzy przez chwilę zajmowali kierownicze stanowisko.

Artur Bartoszewicz wskazuje, że w spółkach Skarbu Państwa mamy zderzenie dwóch światów - świata polityki i świata biznesu, czyli gospodarki. - I niestety jest tak, że te dwa obszary mają niekonieczne zgodne ze sobą cele. A najczęściej mają rozbieżne - mówi specjalista. Jego zdaniem, lekarstwem na to jest profesjonalizacja spółek i to zarówno na szczeblu kierowniczym, jak i nadzorczym.

Maciej Stańczuk dodaje, że jest wiele firm, w których państwo ma swoje, nawet jeśli mniejszościowe, to dominujące udziały. - Są jeszcze prywatni akcjonariusze, których prawa też powinny być respektowane - wskazuje ekspert.

Czy są kraje, w których spółki państwowe działają w sposób właściwy? Jak uczestnicy debaty oceniają fakt, że jeden minister jest właścicielem konkurujących ze sobą spółek, a także że właścicel jest jednocześnie regulatorem prawnym? Posłuchaj nagrania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście:  Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Maciej Stańczuk (Konfederacja Lewiatan)

Data emisji: 36.08.2018

Godzina emisji: 17.27

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec "mafii vatowskich" w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 18:52
Skąd w budżecie państwa znalazło się tyle miliardów złotych, których przez ostatnie 8 lat nie było? Ministerstwo Finansów szacuje, że zanim zaczęto uszczelniać system podatkowy tak zwana luka VAT, czyli równica między planowanymi a faktycznymi wpływami z tego podatku wynosiła około 43 miliardów złotych. To dane z 2013 roku. Według nich skala wyłudzeń VAT może sięgać ponad 15 miliardów złotych. 
rozwiń zwiń