X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co wiemy o fałszywych pracownikach służb specjalnych?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 18:32
- Do tzw. gangu przebierańców należą byli esbecy lub też funkcjonariusze zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych oraz skorumpowani dziennikarze - powiedział gość Jedynki, dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
Audio
  • Piotr Nisztor i Łukasz Kister o działalności gangu przebierańców (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Piotr Niszor, prowadzący w tej sprawie śledztwo dziennikarskie, dodał, że ci dziennikarze zajmują się tzw. kasteciarstwem, czyli używaniem dziennikarstwa do osiągania zysków poprzez grożenie opublikowaniem jakichś informacji.


cba free 1200.jpg
Były minister sprawiedliwości Andrzej K. w rękach CBA. Chodzi o tzw. gang przebierańców

– Są to osoby, które w całym tym śledztwie występują z imienia i nazwiska, ale najbardziej zaskakujące są nazwiska osób, które jeszcze nie zostały ujawnione. To przynajmniej dwaj pracownicy państwowej spółki. Jeden jest na stanowisku dyrektorskim, w rozmowach powołujący się na to, że jest funkcjonariuszem ABW – powiedział Piotr Niszor.

Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa, powiedział, że jest zaskoczony, że w sprawie gangu przebierańców nie interweniuje państwo. – Mamy szereg podmiotów, do których udali się ci przebierańcy i wiemy, że w wielu z tych miejsc uzyskali korzyści majątkowe. Ale nie słyszymy o tym, że państwo rozlicza za to niezgodne z prawem postępowanie – przyznał gość Jedynki.

W styczniu CBA informowało, że agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali osiem osób w sprawie dotyczącej m.in. zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw. Miały one polegać na powoływaniu się na wpływy w służbach specjalnych SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, policji, ministerstwach, urzędach celno-skarbowych.

Co gang przebierańców ma wspólnego z Ostródą? Dlaczego do miasta przylgnęła nazwa "polskiej Sycylii"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Witold Gadowski

Goście: Piotr Nisztor (dziennikarz śledczy) i Łukasz Kister (ekspert ds. bezpieczeństwa)

Data emisji: 20.08.2018

Godzina emisji: 17.25

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szokujący raport NIK o umowach gazowych. Kto za nie odpowie?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 19:22
Najwyższa Izba Kontroli wykazała, że negocjacje z Gazpromem za czele których stał Waldemar Pawlak, były prowadzone w formie dyktatu, a kontrakt na dostawę gazu był podpisany w skrajnie niekorzystnej formule cenowej. Okazuje się, że Polska nie musiała podpisywać tego dokumentu w perspektywie budowy gazociągu w Świnoujściu. W efekcie złamane zostały reguły Unii Europejskiej, obowiązujące w takich sytuacjach. Dlaczego do tego doszło?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół Westerplatte sięgnęły zenitu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 18:33
Informacja, która padła z ust prezydenta Gdańska o tym, że wojsko nie pojawi się na Westerplatte a później, że jednak pojawi się w innej formie, doprowadziło do konfliktu między włodarzem Gdańska Pawłem Adamowiczem a ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Czy spór jest rzeczywiście uzasadniony?
rozwiń zwiń