Ludmiła Kozłowska z zakazem wjazdu na terytorium UE

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 17:57
Ludmiła Kozłowska to pochodząca z Ukrainy, prezes fundacji Otwarty Dialog. O tym, czy zakaz jest uzasadniony, mówili w Jedynce Balli Marzec ze Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska oraz Marcin Wyrwał z portalu Onet.pl.
Audio
  • Zakaz wjazdu Ludmiły Kozłowskiej na teren UE (Debata Jedynki)
Belli Marzec i Marcin Wyrwał
Belli Marzec i Marcin WyrwałFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polskie władze wydały zakaz wjazdu do naszego kraju i innych państw UE, po negatywnej opinii szefa ABW, w związku z niejasnymi źródłami finansowana fundacji Otwarty Dialog. 

- Od samego początku mieliśmy do niej zastrzeżenia – powiedziała w programie "Debata Jedynki" Balli Marzec. Jak wyjaśniła, Otwarty Dialog jest podejrzewany o związki z Muchtarem Abliazowem, Powiązany z Kremlem, kazachski oligarcha posądzany jest o kradzież miliardów dolarów z Kazachstanu i Rosji. – Bardzo dobrze, że wydalili Ludmiłę Kozłowską, bo szkody, które wyrządziła Polsce, są ogromne – stwierdziła Marzec.

- Otwarty Dialog zajmuje się obroną 250 aktywistów w krajach byłego bloku wschodniego – podkreślił Marcin Wyrwał. Publicysta krytycznie odniósł się do działania Systemu Informacyjnego Schengen i zakazu wydanego przez Polskę. – Otworzono pewnego rodzaju furtkę, gdzie wpisując do systemu SIS dowolnego obcokrajowca, będzie można go z danego kraju wyrzucić - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Witold Gadowski

Gość: Balli Marzec (Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska), Marcin Wyrwał (Onet.pl)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 17.30

kwh

 

Czytaj także

Ile zarabiają w Polsce pracownicy z Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 13:46
Rynek się zmienia, ale mentalność pracodawców też musi ulec zmiane - powiedział w radiowej Jedynce Arkadiusz Pączka, ekspert Pracodawców RP, w audycji poświęconej zatrudnianiu Ukraińców. 
rozwiń zwiń