X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zmienia nowa "definicja" dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:27
Rzecznik praw dziecka przedstawił w lipcu projekt nowego kodeksu rodzinnego. Jak mówił podczas prezentacji rzecznik Marek Michalak, nowy kodeks rodzinny to przełom w myśleniu o dziecku i jego rodzinie.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sebagee/Pixabay

13 sierpnia rzecznik wprowadził poprawkę do projektu. Przede wszystkim zmieniła się definicja dziecka, którym – w definicji prawnej – ma być każdy człowiek do ukończenia osiemnastego roku życia.

– Rzecznik, wsłuchując się w uwagi, jakie były zgłaszane od momentu uzewnętrznienia treści kodeksu, uznał, że właściwszą będzie definicja, którą zawiera konwencja o prawach dziecka – powiedziała Agnieszka Rękas, członek komisji kodyfikacyjnej przy Rzeczniku Praw Dziecka.

- Myślę, że ta poprawka spełnia pewne oczekiwania społeczne. W tej chwili pokazujemy, że szanujemy konwencję o prawach dziecka – dodała Mirosława Kątna, przewodnicząca komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Sam projekt kodeksu jest kompleksowym podejściem do tematu prawa rodzinnego, regulując w jednym akcie prawnym prawo rodzinne w trzech obszarach: prawa materialnego, procesowego i wykonawczego.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: sędzia Agnieszka Rękas (członek komisji kodyfikacyjnej przy Rzeczniku Praw Dziecka) i Mirosława Kątna (przewodnicząca komitetu Ochrony Praw Dziecka)

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 17.25

abi

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak