Segregacja śmieci. Od nowego roku zmiana przepisów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:16
Przedstawiony przez Ministerstwo Środowiska projekt nowelizacji ustawy śmieciowej zakłada, że od przyszłego roku segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Mieszkańcy bloków, tak, jak do tej pory, poniosą odpowiedzialność zbiorową, gdy któryś z sąsiadów nie podejmie się segregacji.
Audio
  • Zmiany w przepisach o gospodarce odpadami (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Będziemy segregować w pięciu pojemnikach: na papier, szkło, plastik i metal, bioodpady. Do piątego pojemnika będziemy wrzucać to, co nie pasuje do pozostałych. Ostatnia gmina w Polsce może się do tego systemu dostosować w 2021 roku – powiedziała Bogusława Brzdąkiewicz z Ministerstwa Środowiska.

Joanna Pruszyńska-Witkowska z Fundacji Instytut Innowacyjna Gospodarka przypomniała, że naszym obowiązkiem jest dbanie o środowisko z uwagi na zdrowie przyszłych pokoleń. - Wszyscy przewidują kataklizm związany z tym, że zakochaliśmy się w plastiku, zakochaliśmy się beztroską konsumpcją. Zapomnieliśmy, że niszczymy środowisko – przyznała.

Piotr Hossa z Krajowej Izby Gospodarki Odpadami chwali system segregowania śmieci. - System, który wybrano jest najprostszy i najszybszy do opanowania przez mieszkańców. Prostszego systemu segregacji odpadów już po prostu nie ma – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Karolina Rożej

Goście: Piotr Hossa (Krajowa Izba Gospodarki Odpadami), Bogusława Brzdąkiewicz (Ministerstwo Środowiska), Joanna Pruszyńska-Witkowska (Fundacja Instytut Innowacyjna Gospodarka)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 17.24

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego młodzi ludzie tak niechętnie głosują w wyborach?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 18:37
Według badań na wybory samorządowe najrzadziej chodzą ludzie młodzi. Jaka jest tego przyczyna i jak to zmienić? O tym debatowali goście audycji Filip Pazderski z Instytutu Spraw Publicznych i Ewa Zielińska socjolog, uczestniczka akcji "Masz głos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze szczęścia nie dają, czyli o przyczynach rozwoju depresji

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 17:25
Cierpi na nią 350 mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5 mln. Zajmuje czwarte miejsce na liście problemów zdrowotnych świata. Kiedy nadchodzi depresja, wszystko traci sens. Jak sobie z tym poradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odkrywać talenty sportowe wśród młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 17:31
W dzisiejszej audycji rozmawiamy, czy w młodszym pokoleniu można znaleźć wielkie talenty sportowe oraz czy mają szansę na rozwój.
rozwiń zwiń