X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co muszą finansować samorządy?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 18:30
Łącznie w budżetach wszystkich samorządów przewidziane są w roku 2018 dochody w wysokości 255,5 mld zł i wydatki 281,9 mld zł. Planowane dochody budżetu centralnego to 355,7 mld zł, a wydatki 397,2 mld zł. Duża część wydatków budżetu centralnego przekazywana jest jednostkom samorządowych w postaci dotacji i subwencji. Tak więc – wójtowie, burmistrzowie i marszałkowie województw dysponują co najmniej takimi samymi środkami jak minister finansów.
Audio
Debata Jedynki 18.10.2018
Debata Jedynki 18.10.2018Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Myślę, że część finansów, która jest przekazywana samorządom jest przez nie bardzo dobrze wydawana - mówi w "Debacie Jedynki" Bożena Żelazowska z Samorządu Województwa Mazowieckiego (PSL). - Samorząd pieniądze pozyskuje z podatków, ale też duży udział to dochody własne czyli majątkowe na przykład za wynajem powierzchni - dodaje. 

Jerzy Karwelis (Bezpartyjni Samorządowcy) mówi, że główny problem samorządu to relacje samorząd-państwo. - Dowodem na to, że pieniędzy jest za mało jest zadłużenie samorządów - ocenia.  

Radosław Fogiel, kandydat PiS do Sejmiku Mazowieckiego, mówi, że Mazowsze potrzebuje zmiany i w jego opinii przemawiają za tym głównie kwestie budżetowe. - Zadłużenie województwa jest ogromne - zaznacza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

**

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Bożena Żelazowska (PSL), Jerzy Karwelis (Bezpartyjni Samorządowcy), Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 18.10.2018

Godzina emisji: 17.26

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory samorządowe 2018: czy można głosować w miejscu pobytu czasowego?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 12:35
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października. Czy chcąc wybrać wójta, burmistrza i prezydenta miasta oraz radnych można oddać głos w miejscu pobytu czasowego?
rozwiń zwiń