X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia Europejska na skraju przepaści?

Rada Ministrów bardzo zgodnie przyjęła dokument dotyczący naszej polityki zagranicznej i priorytetów polityki zagranicznej na 2019 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Podczas środowego posiedzenia rządu szef MSZ Jacek Czaputowicz przedstawił informację o założeniach polityki zagranicznej na 2019 r. 
Debata 20.12.2018
Debata 20.12.2018Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio
O Audycji

Jak powiedział Jacek Czaputowicz, w części dokumentu dotyczącej otoczenia międzynarodowego Polski, "zwraca uwagę na pewne zagrożenia", w tym: kryzys instytucjonalny i aksjologiczny w UE, zagrożenie Europą dwóch prędkości, Brexit oraz rewizjonistyczną politykę Rosji, która "ciągle pozostaje pewnym wyzwaniem dla polskiej polityki zagranicznej, któremu należy sprostać". 

Dr Marcin Zaborowski (były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, "Visegrad Insight") mówi, że - w jego opinii - Unia Europejska wychodzi z kryzysu. - Najgorszy moment ma za sobą - zaznacza. 

- Ja bym raczej powiedział, że nie nie mamy do czynienia z aksjologicznym kryzysem w Unii Europejskiej, tylko pewnym kryzysem zarządzania - mówi z kolei Artur Wróblewski (Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych Uczelni Łazarskiego). 

Bartosz Rydliński (Instytut Politologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego) mówi, że o tym, czy Unia Europejska znajduje się w kryzysie, tak instytucjonalnym jak i aksjologicznym, przekonamy się pod koniec maja, "kiedy zobaczymy wyniki wyborów". - Pamiętajmy też o pewnym kryzysie aksjologicznym w rozumieniu równości państw członkowskich. Wielu krytyków Unii Europejskiej, nie tylko w Polsce ale też na Węgrzech, wskazuje na to, że Polska czy Węgry mogą być tematem rozważań europarlamentu ale już zamieszki we Francji nie. W związku z tym rodzi się wiele pytań, na które pewnie znajdziemy odpowiedzi nie w tym czy nawet w przyszłym roku, ale pewnie w ciągu dekady - ocenia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Artur Wróblewski (Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych Uczelni Łazarskiego), Bartosz Rydliński (Instytut Politologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego), dr Marcin Zaborowski (były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, "Visegrad Insight")

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 17.25

kh

Playlista