X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci zgodni - premier Wielkiej Brytanii poniosła dotkliwą porażkę

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:43
Jeżeli Bruksela stawiając twarde warunki Londynowi w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej chciała przestrzec inne państwa przed podobnymi pomysłami to "przelicytowała". Tak uważaj uczestnicy "Debaty Jedynki".
Audio
  • Czy możliwe jest powstrzymanie brexitu? (Debata Jedynki)
Głosowanie w Izbie Gmin na umową w sprawie brexitu
Głosowanie w Izbie Gmin na umową w sprawie brexituFoto: PAP/EPA/PARLIAMENTARY RECORDING UNIT HANDOUT

We wtorkowym głosowaniu w Izbie Gmin nad umową Wielkiej Brytanii z Unią Europejską o wystąpieniu ze wspólnoty przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy głosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów). To największa w historii Zjednoczonego Królestwa porażka urzędującego premiera. W 1924 roku w głosowaniu przeciwko ówczesnemu szefowi rządu różnica ta wynosiła 166.

Kamil Zajączkowski z UW  uważa, że to porażka premier May, porażka pewnego stylu negocjacji, a także porażka słów, jakie pani premier wypowiadała. - Theresa May obejmując urząd premiera mówiła, że lepszy jest twardy brexit niż zła umowa - przypomina ekspert.

Przemysław Biskup z PISM podkreśla, że termin wyjścia to zapis ustawowy. - Ustawa o wyjściu z Unii Europejskiej z 2018 roku wyznacza datę wyjścia na 29 marca 2019 roku na godzinę 23 czasu Greenwich niezależnie od tego, czy będzie jakaś umowa, czy jej nie będzie - mówi.  

Czy Theresa May może pozostać w fotelu premiera niezależnie od przegranego głosowania? Czy rozpisanie referendum w 2016 roku było dobrym pomysłem i czy Brytyjczycy mieli pełną świadomość nad czym głosują? Czy jest możliwe rozpisanie drugiego referendum i przesunięcie daty brexitu? Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Adam Dąbrowski (Polskie Radio), dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie UW), dr Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 17.26

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Legutko: wygląda na to, że dojdzie do tzw. twardego Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 08:46
- Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia byłoby klęską Unii Europejskiej - mówi w "Sygnałach dnia" szef delegacji PiS do europarlamentu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie: umowa ws. Brexitu nie zadowala nikogo. Obie strony na niej tracą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 14:39
Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii będzie niepełna, słaba – zgodnie twierdzili goście audycji „Tydzień w Tydzień” - Łukasz Schreiber z PiS, Marcin Święcicki (PO) i Piotr Apel (Kukiz'15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Pietkiewicz: wszyscy tracą na Brexicie, również Wielka Brytania

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:18
- Zwiększenie kontroli celnej z kilkunastu sekund do dwóch minut oznacza wydłużenie kolejki o 27 kilometrów - powiedział na antenie radiowej Jedynki Janusz Pietkiewicz wiceprezydent Pracodawców RP.
rozwiń zwiń