X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konsekwencje brexitu według polityków

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 21:00
29 stycznia odbędzie się drugie głosowanie zatwierdzające brexit. Premier Theresa May prowadzi nadal rozmowy z opozycją, zarówno zewnętrzną, jak i w jej partii.
Audio
  • Konsekwencje brexitu według polityków (Debata Jedynki)
Agnieszka Ścigaj i Paweł Lisiecki
Agnieszka Ścigaj i Paweł LisieckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Szefowa rządu ma problem z uzyskaniem poparcia wystarczającej liczby posłów. Chodzi o tak zwany irlandzki bezpiecznik - wpisany w umowę z Unią mechanizm dopuszczający teoretycznie możliwość, że w Irlandii Północnej obowiązywać będą inne reguły niż w reszcie Królestwa. Impas trwa, a kraj ma opuścić Unię 29 marca. 

- Biorąc pod uwagę to, co się dzieje, wizja twardego brexitu wydaje się wizją najbardziej realną - przekonuje Paweł Lisiecki z PiS. - Backstop, który powoduje największe perturbacje, czyli to, co się będzie działo na granicy między Irlandią a Irlandią Północną, stanowi największy problem. Ewentualne niezadowolenie którejś ze stron może mieć bardzo duże konsekwencje - dodaje.

- Chciałbym podkreślić, że konsekwencje ekonomiczne przemawiają bardziej niż wszystkie spory - mówi Andrzej Grzyb z PSL. - Jeżeli będzie twardy brexit, to doświadczenie, jakie mamy na granicy wschodniej, przeniesie się również na granicę między Unią a Wielką Brytanią - zaznacza.

- Nasze obawy powinny wynikać z tego, czy po brexicie jesteśmy w stanie bilateralnie ułożyć naszą współpracę tak, by była dobra dla naszych obywateli. Natomiast spokojnie bym patrzyła na to, co się w Wielkiej Brytanii wydarzy - opowiada Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15. - Wydaje mi się, że większe kłopoty może mieć Unia Europejska i Bruksela, dlatego że tam tej demokracji nie ma - dodaje.


Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Marek Mądrzejewski

Goście: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Andrzej Grzyb (PSL), Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 17.24

IAR/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyberprzestępczość może sparaliżować zarówno internautę, jak i państwo

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 19:04
W latach 90-tych XX wieku internet z siłą huraganu wdarł się w nasze życie i w całości je odmienił. Obecnie telefony komórkowe mają większą moc obliczeniową niż jeszcze ćwierć wieku temu komputery stacjonarne, a w każdej chwili możemy połączyć się z dowolnym zakątkiem ziemskiego globu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojciec Paweł Krupa OP: myśmy się upili nienawiścią

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:12
- I nagle coś się stało, nagle widzimy skutki tego naszego pijaństwa i my je czujemy bardzo głęboko - mówi dominikanin, ojciec Paweł Krupa. I ma nadzieję, że wielu ludzi w Polsce obudziło się w poniedziałek lub we wtorek, już po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, z uczuciem - jak to ujął - kaca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja o Bliskim Wschodzie oczami ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 21:00
W połowie stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. 
rozwiń zwiń