X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O budżecie państwa na 2019 rok

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 21:00
17 stycznia sejm uchwalił ustawę budżetową na 2019 rok. Plan finansów państwa zakłada, że gospodarka urośnie o 3,8 procent. Wzrost cen wyniesie 2,3 procent. Natomiast deficyt budżetowy, czyli przewaga wydatków nad dochodami ma nie przekroczyć 28,5 miliarda złotych. 
Audio
prof. Dominik Gajewski, dr Waldemar Kozioł, Ireneusz Jabłoński
prof. Dominik Gajewski, dr Waldemar Kozioł, Ireneusz Jabłoński Foto: Polskie Radio / Wojciech Kusinski

- Jeżeli przeanalizujemy państwa Europy środkowo-wschodniej, to widać, że już przygotowują się na pewnego rodzaju spowolnienie - wyjaśnia prof. Dominik Gajewski ze Szkoły Głównej Handlowej. - Być może rząd wychodzi z założenia, że to spowolnienie przyjdzie zdecydowanie później, niż byśmy chcieli - dodaje.

- Musimy pamiętać, że Polska jest krajem na dorobku, będziemy trochę inaczej prowadzili politykę gospodarczą, niż kraje tak wysoko rozwinięte, jak Niemcy czy Francja - mówi dr Waldemar Kozioł z Uniwersytetu Warszawskiego. - Mamy znacząco lepsze parametry, większą przestrzeń, którą jest relacja długu publicznego do PKB - zaznacza. 

- Budżet to jest tylko rachunek wyników. On odzwierciedla decyzje polityczne, za którymi stoją określone zobowiązania i wydatki - mówi Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha. - Bez decyzji politycznych zmieniających pewną strukturę wydatków, praw, a przede wszystkim systemu funkcjonowania państwa, nie ma możliwości istotnej korekty budżetu - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: prof. Dominik Gajewski (SGH), Ireneusz Jabłoński (Centrum im. A. Smitha), dr Waldemar Kozioł (UW)

Data emisji: 23.01.2019        

Godzina emisji: 17.26

IAR/kwh

 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyberprzestępczość może sparaliżować zarówno internautę, jak i państwo

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 19:04
W latach 90-tych XX wieku internet z siłą huraganu wdarł się w nasze życie i w całości je odmienił. Obecnie telefony komórkowe mają większą moc obliczeniową niż jeszcze ćwierć wieku temu komputery stacjonarne, a w każdej chwili możemy połączyć się z dowolnym zakątkiem ziemskiego globu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojciec Paweł Krupa OP: myśmy się upili nienawiścią

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:12
- I nagle coś się stało, nagle widzimy skutki tego naszego pijaństwa i my je czujemy bardzo głęboko - mówi dominikanin, ojciec Paweł Krupa. I ma nadzieję, że wielu ludzi w Polsce obudziło się w poniedziałek lub we wtorek, już po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, z uczuciem - jak to ujął - kaca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja o Bliskim Wschodzie oczami ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 21:00
W połowie stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. 
rozwiń zwiń