X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy resocjalizacja za kratami jest skuteczna i zawsze konieczna?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 18:19
Jak wygląda resocjalizacja za kratami polskich zakładów karnych? Na ten temat debatowali goście Jedynki prof. Anna Fidelus z UKSW oraz dr Maria Niełaczna z UW.
Audio
  • Czy resocjalizacja za kratami jest skuteczna i zawsze konieczna? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki: prof. Anna Fidelus i dr Maria Niełaczna oraz prowadzący: Karolina Rożej i Daniel Wydrych.
Goście "Debaty Jedynki": prof. Anna Fidelus i dr Maria Niełaczna oraz prowadzący: Karolina Rożej i Daniel Wydrych. Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według raportu Ministerstwa Sprawiedliwości co czwarty więzień wraca za kratki. Czy to oznacza, że resocjalizacja w Polsce nie funkcjonuje jak należy? A może cały czas pokutują mity dotyczące resocjalizacji?

Zdaniem prof. Anny Fidelus w społeczeństwie należy zbudować świadomość tego, że efekty resocjalizacji uzależnione są od bardzo wielu czynników.

- Każdy powrót do zakładu karnego i w ogóle osadzenie człowieka w zakładzie karnym to ogromna porażka całego naszego społeczeństwa. Proces resocjalizacji to nie jest proces, który podejmowany jest w zakładzie karnym – wyjaśniała prof. Anna Fidelus.

Nieco inne spojrzenie na tę sprawę ma dr Maria Niełaczna. - Myślę, że powrót więźnia do zakładu karnego jest porażką tego konkretnego człowieka. Trudno osądzać cały system – mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Goście: prof. Anna Fidelus (Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW) i dr Maria Niełaczna (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW)

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 17.29

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojciec Paweł Krupa OP: myśmy się upili nienawiścią

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:12
- I nagle coś się stało, nagle widzimy skutki tego naszego pijaństwa i my je czujemy bardzo głęboko - mówi dominikanin, ojciec Paweł Krupa. I ma nadzieję, że wielu ludzi w Polsce obudziło się w poniedziałek lub we wtorek, już po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, z uczuciem - jak to ujął - kaca.
rozwiń zwiń