X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak dbać o zdrowie w codziennym pędzie życia?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 18:10
W dobie szybkiego stylu życia trudno nam znaleźć czas na wykonanie badań okresowych. Często trafiamy do gabinetu lekarskiego w momencie, kiedy problemy zdrowotne nawarstwiają się, a proces leczenia okazuje się kosztowny i czasochłonny. Co zrobić, aby nie doprowadzać do takich sytuacji?
Audio
  • Jak dbać o zdrowie w codziennym pędzie życia? (Debata Jedynki)
Prof.  Maria Barcikowska (L), prof. Henryk Skarżyński (C), prof. Iwona Grabska - Liberek (P)
Prof. Maria Barcikowska (L), prof. Henryk Skarżyński (C), prof. Iwona Grabska - Liberek (P)Foto: Paweł Jakubicki/Polskie Radio

Snujemy plany co do codziennego biegania i porannej gimnastyki, a w efekcie zasiadamy w fotelu z paczką niezdrowych przekąsek i stertą gotowych wymówek na pozostanie w domu. - Wszystkie badania potwierdzają, że ruch doskonale wpływa na kondycję naszego mózgu oraz wspiera cały układ nerwowy - zapewnia prof. Maria Barcikowska.

Jak się okazuje, często zaniedbujemy swój wzrok, który przecież jest niezbędny do czerpania radości z życia - Jaskra początkowo nie daje żadnych objawów, a pacjenci trafiają do gabinetu lekarskiego w momencie zaawansowanego stadium choroby - mówi okulista, prof. Iwona Grabska - Liberek.

Laryngolog Henryk Skarżyński zachęca natomiast do odbycia kompleksowych badań, nie skupiając się tylko na jednym problemie zdrowotnym. - Ważne jest, abyśmy odwiedzali gabinety lekarzy specjalizujących się w leczeniu różnych schorzeń, aby móc wykluczyć szereg innych możliwych dolegliwości - podkreśla.

Jakie badania wykonywać, aby uchronić się przed chorobami? Jakie konsekwencje możemy ponieść, gdy zaniedbamy swoje zdrowie? Do jakich specjalistów najlepiej się udać?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: prof. Maria Barcikowska (neurolog, dyrektor Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej, Polskiej Akademii Nauk), prof. Iwona Grabska - Liberek (prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego), prof. Henryk Skarżyński (laryngolog, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 17.25

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroby serca to pierwsza przyczyna zgonów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 08:09
- Prawie połowa Polaków umiera z powodów chorób sercowo-naczyniowych o podłożu miażdżycowym - mówił prof. Piotr Podolec. Dyrektor Instytutu Kardiologii i Uniwersytetu Jagiellońskiego tłumaczył też w "Sygnałach dnia", czym jest niewydolność serca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witamina C dobra nawet na raka?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:49
Przez wiele lat dominował pogląd, że witamina C jest dobra na wiele schorzeń, ale tylko ta lewoskrętna. Na ile ten pogląd odpowiada prawdzie? Czy niekontrolowane zażywanie witaminy C może pomóc, czy raczej zaszkodzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przychodzi mężczyzna do lekarza

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 13:23
- Mężczyźni nie tylko rzadziej niż kobiety chodzą do lekarza, ale także przychodzą z bardziej nasilonymi objawami choroby - mówi w "Czterech porach roku"dr Anna Mrożek.
rozwiń zwiń