X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Islam nie może być utożsamiany z terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 21:27
Papież Franciszek pojechał do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi, gdzie wygłosił orędzie mające na celu szerzenie chrześcijańskiej idei tolerancji i braterstwa.
Audio
  • Goście Jedynki w rozmowie o podróży Papieża Franciszka (Debata jedynki)
Papież Franciszek (Debata JedynkiJedynka)
Papież Franciszek (Debata Jedynki/Jedynka)Foto: PAP/EPA/MOHAMED AL HAMMADI HANDOUT

Pokojowe orędzie Papieża ma na celu nawiązanie dialogu porozumienia ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. - Ojciec Święty Franciszek swoim działaniem chce pokazać całemu światu, w dobie narastającego konfliktu z islamem, że możliwe jest pokojowe współżycie. Istotą dialogu, od strony chrześcijańskiej, jest dla Papieża obdarowanie szacunkiem każdego, kto myśli inaczej - mówi dziennikarz i działacz katolicki, Marcin Przeciszewski.

Papież Franciszek powiedział, że widzi, do jakiej katastrofy doprowadził konflikt na tle religijnym. Podkreślił, że albo wspólnie zbudujemy przyszłość, albo tej przyszłości w ogóle nie będzie. - Poproszono Papieża także o to, aby podczas podróży poruszył temat sytuacji w Jemenie, gdzie aktualnie ludzie umierają z głodu na ulicy - dodaje polski dyplomata Jan Natkański.

W dalszej części debaty, zostaje rzucone światło na kolejny aspekt wyprawy Papieża Franciszka. - Papież wyciąga rękę ku muzułmanom. Stara się, aby na świecie wybrzmiało hasło, że islamu nie należy wkładać razem do tego samego worka, do którego wkłada się terroryzm - podkreśla ks. Andrzej Majewski.

Jakie są efekty pokojowego orędzia Papieża na Emiratach? Co przyniosły chęci rozpoczęcia pokojowego dialogu? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marcin Przeciszewski (działacz katolicki), ks. Andrzej Majewski (szef Redakcji Katolickiej), Jan Natkański (polski dyplomata w stopniu ambasadora tytularnego)

Data emisji: 4.02.2019

Godzina emisji: 17.25

K.A/ag


Goście Jedynki - debata Goście "Debaty Jedynki"

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Majchrowicz z NSZZ Solidarność: przyjęliśmy stanowisko "dość dyskryminowania pracowników"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:31
Konwent przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ Solidarność przekształcił się w sztab protestacyjno-strajkowy. Chodzi o brak podwyżek dla pracowników sfery budżetowej. - Do tej pory podwyżki w sferze budżetowej otrzymywali dyrektorzy i urzędnicy wyższej rangi – mówił w audycji "W samo południe" Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Liberadzki: Bruksela nie chce straszyć państw Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:11
- Bruksela nie chce straszyć państw Wspólnoty przed wychodzeniem z Unii Europejskiej - powiedział na antenie Jedynki europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej prof. Bogusław Liberadzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa "Mama Cztery plus". "To pewien rodzaj sprawiedliwości społecznej i pozytywny komunikat dla zakładających rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 10:04
- To dostrzeżenie pewnej grupy, która do tej pory była społecznie wykluczona, ale też pozytywny komunikat do rodziców dziś zakładających rodziny, że rodzicielstwo jest wartością - powiedziała w "Sygnałach dnia" Judyta Kruk ze Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", odnosząc się do programu "Mama Cztery plus".
rozwiń zwiń