X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska gospodarka energetyczna. Od kogo powinniśmy kupować gaz?

Dziennik "The Wall Street Journal" podał, że Amerykanie przygotowują wprowadzenie sankcji w związku z budową gazociągu Nord Stream 2, budowanego przez Niemców i Rosjan. Jakie konsekwencje może przynieść ta decyzja?
Udział gazu w produkcji energii w Polsce wynosi obecnie ok. 6 proc.
Udział gazu w produkcji energii w Polsce wynosi obecnie ok. 6 proc. Foto: pixabay
O Audycji

- Jeśli coś wymaga sankcji, to znaczy, że nie ma porozumienia i potrzeba użyć nadzwyczajnych metod – mówił Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej. – Jeśli chodzi o Nord Stream 2, nasze stanowisko jest jednoznaczne - ten gazociąg jest szkodliwy dla Europy. Ograniczenie dostaw gazu z Rosji do Europy jest w interesie Stanów Zjednoczonych – powiedział.   

Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że Stany Zjednoczone odegrają dużą rolę w procesie zablokowania budowy Nord Stream 2.  – Prezydent Trump już się na ten temat wypowiedział i pogroził Niemcom. Myślę, że to jest dla nas szansa, że ten gazociąg nie powstanie – powiedział.

Piotr Apel z Kukiz’15 mówił, jak Polska może się uniezależnić od rosyjskiego gazu. – Powinniśmy szukać nie tylko nowych dróg, ale i nowych technologii, które dadzą nam samodzielność energetyczną. Dobrze, że w tej sprawie polska racja stanu jest reprezentowana przez wszystkie ugrupowania – stwierdził.  

Przemysław Żurawski vel Grajewski zwrócił uwagę na fakt, że uniezależnienie Europy od rosyjskiego gazu może wpłynąć na ograniczenie agresji militarnej Rosji. – Gospodarka rosyjska funkcjonuje tak, że z pieniędzy zarobionych na eksporcie surowców energetycznych finansuje kolejne agresje. Budowa Nord Stream 2 byłaby złym sygnałem politycznym, bo zaprzeczałaby powadze sankcji, jakie UE wprowadziła po 2014 roku – skomentował.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Grzegorz Jankowski

Goście: Andrzej Czerwiński (PO), Robert Telus (PiS), Piotr Apel (Kukiz'15), Przemysław Żurawski vel Grajewski (Narodowa Rada Rozwoju)

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 18.05

abi

Playlista