X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia Europejska po brexicie zmieni się

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 18:05
Nawet jeżeli Unia Europejska i Wielka Brytania zgodzą się, aby przesunąć termin wyjścia Brytyjczyków ze wspólnoty, to kiedyś brexit nadejdzie, a Unia potem już nie będzie taka jak wcześniej.
Audio
  • Co brexit oznacza dla Unii Europejskiej (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego to dobry czas, aby dyskutować o przyszłości Unii Europejskiej.

Izabela Kloc z PiS uważa, że Polska jest dobrze przygotowana na brexit, choć dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby jednak Wielka Brytania pozostała we wspólnocie. - Generalnie brexit nie jest dobrym rozwiązaniem, ani dla Wielkiej Brytani, ani dla pozostałych krajów Unii - mówi posłanka. Zapewnia, że jej partia opowiada się za silną Unią.

Zdaniem Pawła Zalewskiego z PO w Prawie i Sprawiedliwości są zwolennicy wyprowadzenia Polski z UE. Zaś nawiązując do brexitu, poseł zwrócił uwagę, że Brytyjczycy nie wyjaśniają precyzyjnie, czemu zwłoka w opuszczeniu Unii miałaby służyć. - Jest tak, że elita Wielkiej Brytanii, parlament Wielkiej Brytanii nie jest w stanie podjąć jakiejkolwiek decyzji - zauważa.

Piotr Apel jest przekonany, że wydłużenie brexitu o dwa lata, o co ma ponoć wnioskować premier Theresa May nie ma szans powodzenia. Poseł uważa, że Unia powinna być wspólnotą silnych państw, a nie federacją. Przedstawił pomysł, aby parlamenty państw członkowskich mogły zablokować decyzje Brukseli. - Pod wpływem iluś parlamentów, to jeszcze do dyskusji ilu, można by było zablokować działania Komisji Europejskiej - mówi poseł.

Sylwester Chruszcz z ugrupowania Wolni i Solidarni uważa, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii opowiedzieli się w referendum za opuszczeniem Unii, bo wspólnota stała się zbyt zbiurokratyzowana, zaś urzędnicy w Brukseli dążą do centralizacji. - Referendum to jest proces demokratyczny i euroentuzjaści powinni się z tym pogodzić, bo chodzi o czystą demokrację - mówi poseł. Jego zdaniem, silni członkowie Unii, tacy jak Niemcy czy Francja, próbują narzucić innym państwom swój sposób postrzegania Unii.

Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Izabela Kloc (PiS), Piotr Apel (Kukiz'15), Paweł Zalewski (PO), Sylwester Chruszcz (Wolni i Solidarni)

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 18.05

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: brexit jest niemal przesądzony, nie wiemy tylko jaki

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 19:00
- Do brexitu zamierza doprowadzić rząd Theresy May. A nawet jeśli będą przyspieszone wybory i wygra je opozycja – to także lider Partii Pracy Jeremy Corbyn nie jest entuzjastą UE. Ktokolwiek będzie rządził, raczej będziemy mieli do czynienia z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, pytanie w jakiej wersji – mówił dr Krzyszof Winkler w audycji ”Więcej świata” w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose Jacka Czaputowicza. Jakie są priorytety polskiej dyplomacji?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:57
Sejm przyjął informację szefa MSZ Jacka Czaputowicza o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 r. Jej odrzucenia chcieli posłowie opozycji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania wyborcza zdominowana przez temat LGBT

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 19:40
Kampania przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego i jesiennymi wyborami parlamentarnymi nabiera tempa. Za sprawą prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który podpisał kartę LGBT, stała się ona przedmiotem dyskusji po obu stronach politycznej barykady.
rozwiń zwiń