X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy podzieleni w sprawie przystąpienia do strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 19:35
Podczas konwencji PiS w Lublinie w ubiegłą sobotę (13.04) Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie może teraz wprowadzić europejskiej waluty, ponieważ byłoby to dla niej niekorzystne. Wtedy również podkreślał, że nasz kraj przyjmie euro wtedy, kiedy będzie to w interesie Polski.
Audio
Piotr Apel (L) i Konrad Raczkowski (P)
Piotr Apel (L) i Konrad Raczkowski (P)Foto: Tomasz Jaremczak/Polskie Radio

W środę (17.04) Jarosław Kaczyński poinformował, że wysłał do przywódców Koalicji Europejskiej oraz ugrupowania Kukiz'15 propozycję politycznej deklaracji, która zagwarantuje, iż Polska przyjmie euro tylko w momencie korzystnym dla jej interesów gospodarczych. Prezes PiS mówił na konferencji prasowej w siedzibie partii, że sam już podpisał dokument.

Piotr Apel deklaruje, że Kukiz’15 jest przeciwne wejściu do strefy euro. - Zresztą w ubiegłym roku zgłosiliśmy projekt stosownej uchwały, którą, niestety, Prawo i Sprawiedliwość zamroziło - mówi poseł. Poinformował, że jego partia podpisze deklarację proponowaną przez Jarosława Kaczyńskiego.

Dominik Tarczyński potwierdza, że PiS jest przeciwne euro. - Nie chcemy tego, co się dzieje w Hiszpanii i Portugalii - mówi poseł. W jego opinii euro odpowiada za bezrobocie, jaki panuje w tych krajach oraz we Włoszech.

Jerzy Meysztowicz jest zdania, że do strefy euro powinniśmy wejść w stosownym momencie i w odpowiednich okolicznościach. - Problem polega na tym, że trzeba bardzo dobrze przygotować się do tego aktu - podkreśla poseł. Wyjaśnia, że ten najlepszy moment, to również kwestia kursu, po jakim byśmy wchodzili. Pod tekstem deklaracji Jarosława Kaczyńskiego Nowoczesna nie zamierza się podpisywać, bo uważa ją za element kampanijny.

Prof. Konrad Raczkowski uważa, że szybkie wejście z ekonomicznego punktu widzenia jest niezasadne. - Mamy masę demagogii na temat plusów i minusów euro - ocenia ekonomista. Uważa, że powinny zostać zmienione zasady wejścia do strefy euro. - Przystępowanie na starych zasadach jest narażaniem państwa na ataki spekulacyjne - mówi.

Posłuchaj całej debaty o plusach i minusach bycia w strefie euro.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Dominik Tarczyński (PiS), Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), Piotr Apel (Kukiz'15), prof. Konrad Raczkowski (Narodowa Rada Rozwoju)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 18.05

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Biedroń: Polki i Polacy nie są dziś gotowi na debatę o przyjęciu przez nasz kraj euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 09:15
- Dzisiaj Polska nie jest gotowa na dyskusję o przyjęciu euro. To decyzja polskiego parlamentu i wszyscy wiemy, że niemożliwa do przeforsowania w ciągu najbliższych lat - powiedział w "Sygnałach dnia" Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia o propozycji Jarosława Kaczyńskiego deklaracji w sprawie przyjęcia euro

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:55
Do sprawy tej odnieśli się Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Michał Wróblewski (wp.pl).
rozwiń zwiń