X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Waldemar Cisło: cierpienie jest pewnym darem

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 20:00
Reklama i marketing próbują nam wmówić, że będziemy młodzi, bogaci i będziemy żyć wiecznie, ale prawda jest zupełnie inna. - Ale realia są inne. Uciekamy od tematów takich jak ból, cierpienie, nieuchronność śmierci i procesy starzenia dotyczące każdego - mówi ksiądz Waldemar Cisło.
Audio
  • Rozmowa o bólu, cierpieniu i stanie Kościoła (Debata Jedynki)
Fragment obrazu El Greco Chrystus niosący krzyż
Fragment obrazu El Greco "Chrystus niosący krzyż"Foto: Wikipedia/domena publiczna

Duchowny podkreśla, że czasem z cierpieniem trudno się pogodzić, a jest ono wpisane w życie wierzących. - Cierpienie ma sens, jeżeli nadamy mu pewną wartość - podkreśla teolog.

Tomasz Wiścicki wskazuje, że pytanie o sens cierpienia zadajemy i będziemy sobie zadawać. - Niezależnie od tego, że wiemy, że nie dostaniemy na nie żadnej odpowiedzi - mówi redaktor.

Robert Kazimierski z Caritas Polska zwraca uwagę, że chrześcijanie wieżą, że cierpienie prowadzi do zbawienia. - W Caritas widzę dużo cierpienia i bardzo wielu ludzi pracuje nad tym, żeby tego cierpienia było jak najmniej - mówi gość Jedynki.

Miłosierdzie, współbycie, czy te pojęcia rozumiemy tak samo? Czy pożar katedry Notre Dame to symbol?

Posłuchaj całej debaty.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<< 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Goście: ks. prof. Waldemar Cisło (teolog, USKW, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie), Tomasz Wiścicki ("Więź", autor książki o księdzu Jerzym Popiełuszce), Robert Kazimierski (Caritas Polska)

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 18.05

ag

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Całun Turyński i jego tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 07:00
Dla chrześcijan Całun Turyński jest relikwią i potwierdzeniem słów zapisanych na kartach Ewangelii, dla niewierzących kawałkiem płótna, na którym pojawia się jakieś malowidło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: pedofilia w Kościele jest realnym problemem

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 13:42
- Pedofilia nie jest czymś z podręczników dewiacji seksualnych, tylko jest konkretem o zadziwiająco szerokiej skali. To jest wręcz demoniczne. Natomiast cały czas jest niechęć do przyjęcia tego do wiadomości - mówił w audycji "W samo południe" publicysta Tomasz Wiścicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół w Polsce pomoże w odbudowie katedry Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 18:08
Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zapewnia o wsparciu polskiego Kościoła w odbudowie spalonej katedry Notre Dame w Paryżu. - Odbudowywaliśmy Warszawę, Zamek Królewski na nowo, katedrę w Warszawie, więc my to bardzo dobrze czujemy - mówi  rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń