X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokół sprawy Ludmiły Kozłowskiej. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 20:23
Brytyjski "Sunday Times" zamieścił tekst dotyczący m.in. finansów fundacji Otwarty Dialog. Dlaczego Brytyjczycy informują dziś w brytyjskich mediach o tych sprawach i jakie są związki fundacji Otwarty Dialog z tym, co dzieje się w tej chwili w Mołdawii?
Audio
  • Wokół sprawy Ludmiły Kozłowskiej. Komentarze publicystów (Debata Jedynki)
Goście audycji i prowadzący Michał Rachoń
Goście audycji i prowadzący Michał RachońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– Należy odróżnić stan rzeczywisty, czyli czym jest fundacja Otwarty Dialog, od tego, kto i w jakim celu wykorzystuje te informacje. Jak sądzę, głównym celem fundacji Otwarty Dialog jest infiltracja środowisk liberalnych – przyznał Jerzy Targalski.

– Otwarty dialog był bardzo wygodną wypustką dla rosyjskich służb, żeby posłużyć się ludźmi, którzy w większości być może nawet wierzyli, że działają dla demokracji – stwierdził Tomasz Sakiewicz.

W publicznie dostępnych dokumentach dotyczących Otwartego Dialogu znajdują się również dokumenty, które są pozwoleniem na obrót bronią. Chodzi o hełmy, a także kamizelki kuloodporne, które fundacja Otwarty Dialog miała prawo posiadać po to, by wysyłać je na Ukrainę. – Jest stałą procedurą, że przed wydaniem koncesji w sprawie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym służby wypowiadają się na temat danego podmiotu. W tym wypadku szef SKW wydał pozytywną opinię. To świadczy o tym, że albo nie miał pełnej wiedzy na temat Otwartego Dialogu albo fundacja dobrze ukrywała swoją działalność – skomentował Piotr Bączek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Cezary Gmyz postawił tezę, że Ludmiła Kozłowska walcząca z wpływami Władimira Putina jest elementem lobby rosyjskiego. – Moim zdaniem jest to wysoce prawdopodobne. Natomiast trzeba powiedzieć, że jej wizyta w Bundestagu była oprotestowana tylko przez jedną partię w Niemczech – poinformował.

– Widzę, że Otwarty Dialog ma w Polsce coś, co możemy nazwać jawnym białym wywiadem, ze strony polityków, ale i mediów. Chcę zwrócić też uwagę na rzeczy zewnętrzne, ale potwierdzające, że to jest po prostu czysta agentura wpływu – ocenił Jerzy Jachowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Michał Rachoń

Goście: Piotr Bączek (były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego), Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej"), Jerzy Jachowicz (publicysta tygodnika "Sieci"), Jerzy Targalski (orientalista, ekspert ds. związanych ze służbami specjalnymi), Cezary Gmyz (Telewizja Polska, tygodnik "Do Rzeczy")

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 18.05

abi/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: Fundacja Otwarty Dialog weszła w buty partii politycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 20:46
Według Michała Dworczyka Fundacja Otwarty Dialog wykroczyła poza ramy funkcjonowania organizacji pozarządowych. Szef KPRM zastrzegł jednak, że o ewentualnej delegalizacji musiałby zdecydować sąd.
rozwiń zwiń