X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Debata Jedynki". Edukacja w Polsce - problemy i wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:28
19 czerwca uczniowie dostaną świadectwa i rozpoczną wakacje. Jak polska szkoła może wyglądać po zakończeniu ponad dwumiesięcznej przerwy w nauce, czy we wrześniu nauczyciele będą dalej protestować? Co przyniosą rozmowy oświatowego okrągłego stołu? - m.in. o tym rozmawiali goście w "Debacie Jedynki".
Audio
  • System oświaty w Polsce - problemy i wyzwania. (Debata jedynki)
Studio Jedynki w trakcie Debaty Jedynki
Studio Jedynki w trakcie "Debaty Jedynki"Foto: screen ze streamingu audycji

Wojciech Starzyński (Fundacja "Rodzice Szkole") podkreślił, że w końcu zaczęła się poważna debata na temat polskiej szkoły. - Wierzę, że włączą się do niej nauczyciele dotychczas protestujący i środowiska inspirujące różnego rodzaju protesty - powiedział. Jego zdaniem, "debata będzie skutkowała propozycjami całościowych rozwiązań, które będziemy wprowadzać w życie już od września tego roku szkolnego". Podkreślił, że dyskusja nie powinna dotyczyć tylko pensji nauczycieli, ale całego systemu oświaty.

Krystyna Szumilas (PO) stwierdziła, że "rząd przez 4 lata nie dyskutował z nikim na temat edukacji". - Dziś ta debata jest pozorowana, bo rząd zrujnował system, jest w tej chwili bardzo wiele problemów, rząd nie widzi ucznia w tym systemie (...) ten chaos, to nie jest czas sprzyjający debacie - oceniła. Podkreśliła, że rząd nie słuchał opozycji, gdy ta mówiła na temat edukacji.

Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) powiedziała, że na temat problemów w oświacie powinno się dyskutować ponad podziałami. - Uważam, że warto abyśmy dla dobra polskich dzieci i przyszłości edukacji naprawdę starali się rozmawiać o tym, co nas w tym systemie łączy - podkreśliła. Jak dodała, "zmiany, które są dziś wprowadzane to odpowiedź na porozumienie, które zostało podpisane z "Solidarnością". - To dowód na to, że rząd PiS rozmawia i wsłuchuje się w głos stron zainteresowanych reformą edukacji - stwierdziła posłanka PiS. Wyraziła żal, że przy okrągłym stole zabrakło opozycji i ZNP. - Bo jest to formuła, w której moglibyśmy się wszyscy wygadać i być może znaleźć przynajmniej kilka punktów, co do których się wszyscy zgadzamy - podkreśliła.

Józef Brynkus (Kukiz'15) stwierdził, że "formuła okrągłego stołu, to taki piorunochron, żeby zleciały po nim emocje i ostre spięcia w środowisku nauczycielskim". - Nie możemy oczekiwać, że te zmiany, które mogłyby być wprowadzone w szkolnictwie zostaną przygotowane w ciągu kilku tygodni, na to powinien być czas - powiedział. Jak dodał, "pytanie czy od 1 września wprowadzimy nową jakość w polskim systemie oświatowym za daleko wybiega do przodu". - Wierzę w to, że do jakichkolwiek protestów po 1 września nie dojdzie, bo nauczyciele są "wkurzeni" zarówno na Solidarność, jak i na ZNP, bo okazało się, że przywódcy tych dwóch związków zawodowych nie reprezentują tak naprawdę środowiska nauczycielskiego - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Goście: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Krystyna Szumilas (PO), Józef Brynkus (Kukiz'15), Wojciech Starzyński (Prezes Zarządu Fundacji "Rodzice Szkole")

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 18.00

paw/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak o braku ZNP przy okrągłym stole: to pokazuje, że ich działania są polityczne

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:38
- Na debacie przy okrągłym stole o kształcie systemu oświaty nie ma przedstawicieli ZNP i Koalicji Europejskiej. To pokazuje, że w strajku nauczycieli wcale nie chodziło o dobro systemu edukacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS. Gościem Adriana Klarenbacha była również posłanka Kukiz'15 Elżbieta Zielińska.
rozwiń zwiń