X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Jedynki. Marek Pęk: chcemy poważnej dyskusji o programach politycznych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 19:10
Jarosław Kaczyński zaproponował "zakończenie wojny w Polsce". Zdaniem Andrzeja Czerwińskiego (PO) jest to "gra na pewnych uczuciach", Marek Pęk (PiS) uważa, że ta inicjatyw to "pewne przywrócenie normalności". Grzegorz Długi (Kukiz'15) "nie do końca ufa, że to cokolwiek zmieni". - Gesty w polityce mają duże znaczenie - ocenił z kolei Jacek Żalek (Porozumienie).
Audio
  • Jarosław Kaczyński wzywa do "zakończenia wojny w Polsce". Komentarze polityków (Debata Jedynki)
Sejm. Zdjęcie ilustracyjne
Sejm. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Podczas pikniku rodzinnego w gminie Gózd koło Radomia prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował o zgodę narodową i "zakończenie wojny w Polsce". Z kolei w rozmowie z PAP zapowiedział, że jego ugrupowanie "przedstawi propozycję porozumienia, które miałoby zakończyć wojnę na polskiej scenie politycznej". - Konkurencja w polityce musi być, ale na bardziej cywilizowanych warunkach – powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.

"Chcemy poważnej dyskusji"

Andrzej Czerwński (PO) uważa, że ta inicjatywa wpisuje się w działania Jarosława Kaczyńskiego przed wyborami. - Doświadczeni politycy analizujący to, co od wielu lat w kampaniach mówi lider PiS, wiedzą, że potrafi on zakładać maskę na twarz jak aktor - ocenił. - Z groźnego, starego wilka tworzy wizje baranka. Tak to traktujemy - wskazał poseł Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem posła PO inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego jest "graniem na pewnych uczuciach". Andrzej Czerwiński ocenił, że "najbardziej poinformowani o tym są członkowie PiS, bo oni najbardziej znają swojego lidera". 

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prezes PiS: chcemy się rozwijać, a nie kłócić. Polsce potrzebne jest porozumienie

Senator Marek Pęk (PiS) uważa, że "wchodzimy w bardzo ważny okres polityczny". - My, jako strona rządząca, w większości parlamentarna, bardzo byśmy chcieli, żeby wreszcie zaczęła się toczyć poważna, normalna dyskusja o Polsce, programach, propozycjach gospodarczych - zaznaczył wicemarszałek Senatu.

Polityk wskazał, że obecnie "takiej dyskusji nie ma", a opozycja "buduje wizje" prezesa PiS i samego ugrupowania "jako zagrożenia dla Polski i Europy". - Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest pewnym przywróceniem normalności - powiedział senator.

"Podnosimy emocje, nie argumenty"

Grzegorz Długi (Kukiz'15) powiedział z kolei, że jego ugrupowanie "cieszy się, iż rozszerza się grono polityków zainteresowanych realną, prawdziwą rozmową o koniecznych zmianach ustrojowych". W opinii posła "słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego były ważne", ale, jak przyznał, "nie do końca ufa, że to cokolwiek zmieni".

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Agnieszka Ścigaj: udało się przekonać PSL do naszych postulatów

Polityk uważa, że czołowe ugrupowania polskiej sceny politycznej "nie będą mogły zmienić wyglądu polityki, nagle zacząć rozmawiać jak człowiek z człowiekiem". - To jest najgorsza wada naszej polityki, że podnosimy tylko i wyłącznie emocje, a nie podnosimy argumentów - powiedział Grzegorz Długi.

Jacek Żalek (Porozumienie) podkreślił, że "gesty w polityce mają duże znaczenie". Jednocześnie przyznał, iż "to, że emocje biorą górę jest naturalne". Poseł wskazał, że niektóre procesy legislacyjne "są zrozumiałe tylko dla bardzo wąskiej garstki ekspertów, dlatego łatwiej politykom jest komunikować na poziomie emocji".

- Opozycja ma problem, bo te emocje skumulowała wokół wartości antypolskich - podkreślił polityk. - Platforma "zagalopowała się" właśnie dlatego, że uznała, iż interes Polski może być zakładnikiem interesu partii - dodał. W jego opinii "politycy PO (...) uznali, że nie ma żadnych granic, by odzyskać władzę".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Goście: Andrzej Czerwński (Platforma Obywatelska), Marek Pęk (PiS), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Jacek Żalek (Porozumienie)

Data emisji: 17.07.19

Godzina emisji: 18.06

msze/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 17:25
- Kampania wyborcza, mimo że jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, przyspiesza. Grzegorz Schetyna chce narzucić narrację, odbija się jednak od solidnej kontry Jarosława Kaczyńskiego. Od teraz prawdopodobnie będzie coraz ciekawej – komentował w Polskim Radiu 24 obrady Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej Paweł Krulikowski, politolog i publicysta. O programie wyborczym PO mówił także prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń