X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Lisiecki o wizycie szefowej KE: rola Polski jest większa i bardziej znacząca

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:39
Premier spotkał się w Warszawie z przewodniczącą elekt Komisji Europejskiej, której kandydaturę tydzień temu zatwierdził Parlament Europejski. O tej wizycie dyskutowali w studiu radiowej Jedynki politycy: Paweł Lisiecki (PiS), Jarosław Urbaniak (POKO) i Józef Brynkus (Kukiz’15).
Audio
  • Politycy o wizycie nowej przewodniczącej KE (Jedynka/Debata Jedynki)
Debata Jedynki
"Debata Jedynki"Foto: PR

Głównymi tematami spotkania Mateusza Morawieckiego i Ursuli von der Leyen były źródła dochodów dla Unii Europejskiej, migracja, handel oraz obsada stanowisk w strukturach europejskich. Rozmowa trwała ponad dwie godziny. Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego przewodnicząca elekt Komisji Europejskiej, będzie dla Polski znakomitym partnerem do współpracy.

szczerski krzysztof_1200.jpg
Krzysztof Szczerski: mam nadzieję, że będę silnym punktem w KE Ursuli von der Leyen

Czy tę opinię podzielają politycy, którzy wzięli udział w dzisiejszej "Debacie Jedynki"?

Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości mówił, że w związku z tym, iż Ursula von der Leyen została wybrana "między innymi głosami członków Prawa i Sprawiedliwości, a więc Polaków, to może świadczyć o tym, że rola polskiego rządu w UE również rośnie".

Gość Marka Mądrzejewskiego dodał, że rola Polski, wbrew temu, co mówiono przed wyborem Ursuli von der Leyen, jest większa i bardziej znacząca. Nawiązując bezpośrednio do kwestii spotkania Mateusza Morawieckiego z niemiecką polityk stwierdził natomiast, że: "być może przewodnicząca będzie chciała w ten sposób równoważyć Paryż współpracą z Polską".

CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik rządu o Ursuli von der Leyen: została szefową KE m.in. dzięki działaniom Mateusza Morawieckiego >>>>

Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej Koalicji Obywatelskiej podkreślił z kolei, że tę wizytę odczytuje jako przypomnienie polskiemu rządowi znaczenia Trójkąta Weimarskiego.

- Gdy Trójkąt Weimarski w UE funkcjonował, to Polska miała największe sukcesy. Wtedy mieliśmy największy budżet w UE, obsadzaliśmy najważniejsze stanowiska w strukturach europejskich - mówił. Dodał, że "ta wizyta jest gestem przypomnienia, iż kiedyś Polska się liczyła w UE i warto wrócić do gry, a nie stać poza boiskiem tam, gdzie praworządność jest naruszana".

- Rząd Polski o Trójkącie Weimarskim zapomniał cztery lata temu i mamy teraz Grupę Wyszehradzką, która w UE raczej jest "rozbijakiem" niż budowniczym - ocenił.

Józef Brynkus z Kukiz’15 stwierdził natomiast, że Ursula von der Leyen występowała jako kandydatka na przewodniczącą KE z określonym programem, który dla Polski jest fatalny. - Dla naszego kraju priorytetem jest współpraca ze Stanami Zjednoczonymi i NATO, a nowa przewodnicząca KE mówi przede wszystkim o europejskim obszarze bezpieczeństwa - zaznaczył.

Gość radiowej Jedynki dodał ponadto, że niemiecka polityk chce też wzmocnienia roli Parlamentu Europejskiego oraz opowiada się za wprowadzeniem w sposób obligatoryjny neutralności klimatycznej.

- Chciałbym, żeby nie tylko Prawu i Sprawiedliwości spadło bielmo z oczu, ale i Platformie Obywatelskiej, że Ursula von der Leyen występowała z taką agendą, która dla Polski jest niedobra - przestrzegał.

* * *

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski 

Goście: Paweł Lisiecki (PiS), Jarosław Urbaniak (POKO) i Józef Brynkus (Kukiz’15)

Data emisji: 25.07.19

Godzina emisji: 18.06

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: rozmowa z nową szefową KE dot. pozytywnej przyszłości Polski i UE

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 14:50
- Cała nasza rozmowa z panią Ursulą von der Leyen była rozmową o pozytywnej przyszłości dla UE i dla Polski. Zwłaszcza dla Polski, jako jednego z kluczowych państw UE - mówił po spotkaniu z nowo wybraną przewodniczącą Komisji Europejskiej premier Mateusz Morawiecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata dnia. Ursula von der Leyen w Polsce. "Nasza polityka zagraniczna ma się dużo lepiej niż chciałaby opozycja"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:36
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Głównymi tematami rozmów były źródła dochodów Unii Europejskiej, migracja, handel oraz obsada unijnych stanowisk. W Polskim Radiu 24 wydarzenia te skomentowali publicyści: Robert Tekieli i Marek Formela.
rozwiń zwiń