Daniel Milewski: Platforma Obywatelska zawsze była i jest niewiarygodna

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:57
- Jeżeli chcecie odpartyjniać spółki Skarbu Państwa, a upartyjniacie spółki samorządowe, to ja nie wierzę w wasz program, bo to jest stek bzdur. Jesteście i zawsze byliście niewiarygodni - mówił poseł PiS Daniel Milewski, komentując w radiowej Jedynce tezy programowe Koalicji Obywatelskiej. - Wpisuje się pan w pewną narrację - ripostowała posłanka PO Izabela Leszczyna.
Audio
  • Programy wyborcze KO i PiS w ocenie posłów (Debata Jedynki)
Daniel Milewski i Izabela Leszczyna
Daniel Milewski i Izabela LeszczynaFoto: Polskie Radio

Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła program Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory. Jutro swój program przedstawi Prawo i Sprawiedliwość. O programach wyborczych KO i PiS rozmawiali goście "Debaty Jedynki".

PAP Kidawa 1200.jpg
Po konwencji PO. "To próba kopiowania rozwiązań, które dały sukces PiS"

Izabela Leszczyna: Nasz program obejmuje wszystkie obszary życia

Posłanka PO Izabela Leszczyna zapewniała, że "szóstka Schetyny jest łatwa do przedstawienia". - Program Koalicji Obywatelskiej obejmuje w zasadzie wszystkie obszary życia społecznego, od praworządności, przez edukację, kulturę, ekologię, czyste powietrze, aż do życia seniora - mówiła posłanka PO. Zapowiedziała bonus emerytalny - zależny od stażu pracy - w postaci akcji spółek Skarbu Państwa.

>>> [DEBATA JEDYNKI] Paweł Lisiecki: Grzegorz Schetyna usuwa się w cień, potem łatwiej zrzucić winę

Dopytywana o wyliczenia kosztów tego programu, przyznała, że "najdroższym komponentem programu jest »Dostatnia Polska«". - To jest to, na czym zależy Polakom, czyli wyższe wynagrodzenia. Mamy bonus aktywizujący, by praca się opłacała. Ten bon spowoduje, że wynagrodzenie będzie większe o 614 złotych netto - mówiła Izabela Leszczyna. Jak podkreśliła, bonus ten ma dotyczyć zarabiających pensję minimalną.

Daniel Milewski: programy PO są zlepkiem pięknych haseł

Daniel Milewski ocenił, że programy Platformy Obywatelskiej "mają to do siebie, że są zlepkiem pięknych haseł, tylko nie zawsze się realizują". - W programie z 2007 roku kładliście nacisk na prywatyzację i bardzo dobrze, że to się nie ziściło, bo dziś nie mielibyście jak obiecać akcji spółek Skarbu Państwa w ramach bonusu emerytalnego - mówił.

>>> [SYGNAŁY DNIA] Piotr Müller: w sobotę ogłosimy cały program wyborczy

Przekonywał, że "nie wierzy w zapewnienia o odpartyjnianiu państwowych spółek". - Wszyscy obserwujemy - nazwijmy delikatnie - awarię w oczyszczalni Czajka, która jest w rękach PO, bo to ona rządzi Warszawą. W radzie nadzorczej zasiadają prominentni działacze PO. Jeżeli wy nie umieliście wprowadzać standardów tam, gdzie mogliście to robić, to nie zrobicie tego w całej Polsce - mówił Daniel Milewski. - Jesteście i zawsze byliście niewiarygodni - ocenił Daniel Milewski.

- Wpisuje się pan w pewną narrację - ripostowała Izabela Leszczyna.

Zachęcamy do wysłuchania całej "Debaty Jedynki".

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Izabela Leszczyna (posłanka PO), Daniel Milewski (poseł PiS)

Data emisji: 6.09.19

Godzina emisji: 18.06

mbl/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cysterny wstydu PO-PSL". Premier: pieniądze wyciekały z budżetu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:18
- Przez proceder m.in. przemytu paliwa, budżet tracił 24 mln zł dziennie. Złodziejstwo przekraczało wszelkie granice, dosłownie i w przenośni - mówił premier Mateusz Morawiecki w Świecku, na konferencji inaugurującej nowy etap kampanii wyborczej - "cysterny wstydu PO-PSL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Zembaczyński: luka VAT ciągle istnieje. Należy z tym walczyć

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:22
- To nieprawda, że luka VAT w Polsce była większa od tej w Unii Europejskiej. Występuje ona również obecnie i w latach 2016-2018 wyniosła 119 miliardów złotych - powiedział w radiowej Jedynce Witold Zembaczyński, poseł PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chaos na listach Koalicji Obywatelskiej. Posłanka PO rezygnuje ze startu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 09:48
- W Koalicji Obywatelskiej marginalizuje się kobiety - mówi szczecińska posłanka Platformy Obywatelskiej Zofia Ławrynowicz. Polityk zrezygnowała ze startu w wyborach po tym, jak okazało się, że na ostatecznej liście wyborczej dostała ósme miejsce zamiast trzeciego.
rozwiń zwiń