X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Debata Jedynki". Joanna Borowiak: budujemy solidarne państwo

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:50
- Chcemy, żeby Polacy zarabiali więcej. Dlatego aż o 500 zł podnieśliśmy za naszych rządów płacę minimalną - wskazywała ze studia we Włocławku Joanna Borowiak z PiS. Drugim gościem "Debaty Jedynki", w studiu w Warszawie, była Julia Zimmermann z partii Razem.
Audio
  • Joanna Borowiak: budujemy solidarne państwo ("Debata Jedynki")
Debata Jedynki
Debata JedynkiFoto: Jedynka

1200_Morawiecki_TT.jpg
Premier: nasze realne działania oznaczają lepszą jakość życia milionów seniorów

Zmniejszają się dysproporcje w dochodach Polaków. Współczynnik Giniego, który mierzy to zjawisko, wyraźnie wskazuje, że w ostatnich latach w Polsce udało się znacząco zredukować nierówności dochodowe. - Obniżenie się wskaźnika Giniego, czyli wskaźnika, który pokazuje rozwarstwienie społeczne między zarobkami, to coś, czemu Lewica może przyklasnąć - skomentowała jeden z efektów czterech lata rządów Prawa i Sprawiedliwości Julia Zimmermann z partii Razem. - Natomiast nadal mamy problemy z równością płac kobiet i mężczyzn - dodała.

Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości przypomniała, że rząd PiS osiągnie w przyszłym roku poziom 80 miliardów zł wydatków na programy społeczne. - To 4 proc. PKB, ogromny wzrost od 2015 roku, od czasu rządów PO-PSL. Wzrost wręcz skokowy - wskazywała gość Jedynki. - Budujemy solidarne państwo - zaznaczyła.

seniorzy1200.jpg
Prof. Józefa Hrynkiewicz: w opiece senioralnej wielkie znaczenie mają rządowe programy

"Państwo wspiera wszystkich bez względu na wiek"

Posłanka PiS podkreślała, że wsparcie ze strony państwa nie dotyczy tylko najmłodszych, ale również i seniorów. - Wprowadziliśmy trzynastą emeryturę, a w 2021 roku będzie to również czternasta emerytura. Podnieśliśmy wysokość minimalnej renty z 880 zł na 1100 zł brutto. Program "Emerytura Plus" zyskał 84 proc. poparcia społeczeństwa. Skorzystało z niego blisko 10 mln osób. Polacy bardzo pozytywnie zapatrują się na działania rządu Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczyła.

- Uhonorowaliśmy również matki, jak i w niektórych przypadkach ojców, poprzez wprowadzenie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego "Mama 4 Plus" - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Julia Zimmermann (Razem), Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 18:11

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: program 500+ to nasz duży wspólny sukces. Środki nie są marnotrawione

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:00
- Najważniejsze jest to, że na politykę rodzinną będziemy wydawać 4 proc. PKB. W stosunku do 2015 roku to gigantyczny wzrost, ponieważ wtedy było to 1,7 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Lipiec: PiS likwiduje w Polsce tanią siłę roboczą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 09:10
- W podwyższeniu płacy minimalnej chodzi między innymi o to, żeby młodzi Polacy nie musieli emigrować za pracą. Polska musi przestać być rynkiem taniej pracy - powiedział poseł Krzysztof Lipiec (PiS). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk (SLD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński: nie mamy dziś obaw co do przyszłości polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 22:00
- Wydaje mi się, że to wydarzenie, które zostało zainicjowane cztery lata temu, staje się najbardziej prestiżowym gospodarczym wydarzeniem w naszym kraju. W 2015 r. zastanawialiśmy się co się będzie działo z polską gospodarką i przyszłością Polski w UE i w świecie, a dziś tych obaw nie mamy - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów.
rozwiń zwiń