Jan Mosiński (PiS): Donald Tusk na chwilę usunie się w cień, ale jeszcze wróci

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 18:43
- Być może na chwilę Donald Tusk się usunie w cień, ale powróci - być może wcześniej, niż się to wydaje Grzegorzowi Schetynie - mówił w radiowej Jedynce poseł PiS Jan Mosiński. Gościem "Debaty Jedynki" była również posłanka KO Barbara Dolniak.
Audio
  • Jan Mosiński: Donald Tusk na chwilę usunie się w cień, ale powróci (Debata Jedynki)
Debata Jedynki. Antoni Trzmiel i Jan Mosiński
Debata Jedynki. Antoni Trzmiel i Jan MosińskiFoto: printscreen / polskieradio.pl

We wtorek Donald Tusk ogłosił oficjalnie, że nie zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Polski w 2020 roku. W ten sposób przeciął wielomiesięczne spekulacje mediów oraz polityków. Decyzję Donalda Tuska komentowali posłowie Jan Mosiński z PiS i Barbara Dolniak z KO.

donald tusk 1200 eastnews.jpg
Donald Tusk: nie będę kandydował w nadchodzących wyborach prezydenckich

B. Dolniak: decyzja D. Tuska rozważna

- Ta decyzja wydaje się decyzją rozsądnego, rozważnego polityka, dla którego nie chodzi o ściganie się w zdobywaniu stanowisk, tylko o bardzo ważną sprawę. Te wybory prezydenckie mają ogromną wagę. Decydować będą o tym, czy w Polsce będzie - czy też nie - demokracja przez najbliższe lata - mówiła Barbara Dolniak.

Przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej została zapytana, czy uważa, że decyzja Donalda Tuska jest ostateczna. Wspomniano przy okazji jego zdecydowaną wypowiedź z 2013 roku na temat braku zainteresowania jakimkolwiek stanowiskiem w Unii Europejskiej.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Jakubiak: Donald Tusk nie przejmuje się zasadami

- Sytuacje są zmienne. To nie jest tak, że nawet jeśli coś planujemy, to za jakiś czas nie podejmujemy innej decyzji. Wszystko jest warunkowane okolicznościami, możliwościami, przemyśleniami. Decyzję podejmuje się w zależności od istniejącej sytuacji - stwierdziła posłanka KO.

J. Mosiński: D. Tusk może zmienić zdanie

O tę samą sprawę zapytany został także drugi gość "Debaty Jedynki", Jan Mosiński. Poseł PiS zgodził się z tym, że Donald Tusk może jeszcze zmienić zdanie, na dodatek tego mogą obawiać się przywódcy Platformy Obywatelskiej.

- Być może na chwilę Donald Tusk się usunie w cień, ale powróci - być może wcześniej, niż się to wydaje i Grzegorzowi Schetynie, i wielu "akolitom" z otoczenia Grzegorza Schetyny - stwierdził poseł PiS.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Kacper Płażyński: Donald Tusk nie podołał trudom wyścigu prezydenckiego

Skomentował także samą decyzję przewodniczącego Rady Europejskiej, uznając ją za "daleko idące asekuranctwo polityczne".

- On z tego słynął, u niego nie było państwowości, patrzył tam, gdzie lepsza synekura. Przytaczając zresztą wypowiedź z "Sowy i przyjaciół" Pawła Grasia i Jacka Krawca, że "lepszy cymesik zagraniczny, niż krajowy, że nareszcie będzie zarabiał lepsze pieniądze". W ślad za tym były też czyny. 2013 rok, płomienne przemówienie, że służba Polsce i Polakom, a za dosłownie kilka tygodni wylot do Brukseli na intratne stanowisko Szefa Rady Europejskiej - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość), Barbara Dolniak (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 6.11.19

Godzina emisji: 18.09

jmo/ans

Czytaj także

T. Siemoniak: musimy najszybciej wyłonić kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:37
- Przecięte zostały wszelkie spekulacje i teraz zadaniem Koalicji Obywatelskiej jest jak najszybsze wyłonienie kandydata na prezydenta - powiedział Tomasz Siemoniak, komentując decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu na prezydenta. - Bardzo możliwe, że teraz wydarzenia przyspieszą - dodał wiceszef PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeczniczka PiS: decyzja D. Tuska to wotum nieufności wobec szefa PO

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:51
- Decyzja Tuska oznacza, że nawet on nie wierzy już w projekt Koalicji Obywatelskiej i postanowił nie firmować jej swoim nazwiskiem - oceniła decyzję byłego premiera o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Donald Tusk pokazuje, że nie wierzy w wygraną z prezydentem Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:32
Donald Tusk ma jedną dużą wadę - nie jest człowiekiem odważnym, a to w polityce jest ważne. On tą decyzją pokazuje, że nie wierzy, żeby można było wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą. Jest człowiekiem, który obawia się politycznego ryzyka - mówił Ryszard Czarnecki w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń