X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Ast: reforma wymiaru sprawiedliwości jest koniecznością

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 19:02
- Zmiany w sądownictwie muszą iść w kierunku przyśpieszenia postępowań sądowych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Ast z PiS. Katarzyna Osos z PO przyznała, że "prawdziwej reformy nie ma i nie było".
Audio
  • Marek Ast o reformie wymiaru sprawiedliwości w Programie 1 Polskiego Radia (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

spotkanie 1200 twitter.jpg
Reforma sądownictwa. Prezydent rozmawiał z przedstawicielami klubów i kół poselskich

Przedstawiciele klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz'15 oraz koła Konfederacji rozmawiali w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Andrzejem Dudą. Spotkanie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości. W ubiegły czwartek Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustaw sądowych rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów.

Katarzyna Osos z PO przyznała, że chciałaby, aby zakończył się chaos prawny. - Prezydent doskonale zna argumenty opozycji i wielu autorytetów prawniczych. Chcemy, żeby prezydent wniósł weto i ustawa dyscyplinująca sędziów nie weszła w życiu. Spróbujmy razem rozmawiać i zmieniać system prawny w taki sposób, aby go usprawniać - przyznała Osos.

- Chcemy prowadzić dialog, UE nie chce niczego narzucać, ale widzi te zagrożenia. Widzi, że łamane są pewne zasady i wartości, które obowiązują  w całej Unii i będąc członkiem UE musimy je respektować. Prawdziwej reformy nie ma i nie było - dodała.

Marek Ast z PiS stwierdził, że "Zbigniew Ziobro pokazał, że w innych krajach UE, a zwłaszcza w Niemczech, wybór sędziów jest bardziej upolityczniony". - Reforma wymiaru sprawiedliwości jest koniecznością i Polacy zdecydowali o tym przy urnach wyborczych. Myślę, że pan prezydent przekona przedstawicieli opozycji, którzy kontestują ostatnią ustawę i całą reformę wymiaru sprawiedliwości - mówił Ast

- Totalna opozycja angażuje instytucje europejskie. Wizerunkowo wygląda to źle. Zmiany muszą iść w kierunku przyśpieszenia postępowań sądowych - dodał gość Programu 1 Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Goście: Marek Ast (PiS) oraz Katarzyna Osos (PO)
Data emisji: 29.01.2020
Godzina emisji: 18.10

dn/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik SN: postanowienie TK nie może zablokować orzeczenia TSUE

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 15:04
Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego ma na celu uniemożliwienie wykonania uchwały trzech Izb SN, a tym samym uniemożliwienie wykonania wyroku TSUE - powiedział rzecznik SN Michał Laskowski. Dodał, że ani Trybunał ani sądy nie mogą blokować wykonania orzeczenia TSUE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Prezydent rozmawiał z przedstawicielami klubów i kół poselskich

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 18:30
Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz'15 oraz koła Konfederacji w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń