Poseł PiS: niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:10
- Mówię to ze smutkiem, ponieważ taka jest prawda. Nawet w obliczu takiej tragedii, jaką teraz mamy, Platforma bawi się w politycznej piaskownicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Daniel Milewski, komentując zablokowanie zdalnego posiedzenia Sejmu. Gościem "Debaty Jedynki" była również posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
Audio
  • Politycy komentują piątkowe posiedzenie Sejmu ws. tzw. tarczy antykryzysowej ("Debata Jedynki")
Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie
Małgorzata Kidawa-Błońska w SejmieFoto: PAP/Leszek Szymański

W piątek odbędzie się posiedzenie Sejmu, podczas którego planowane jest przyjęcie pakietu ustaw proponowanych przez rząd, określanych mianem "tarczy antykryzysowej". Wokół zwołania posiedzenia Sejmu narosło wiele kontrowersji, gdyż wobec sprzeciwu Platformy Obywatelskiej i Konfederacji nie uda się go przeprowadzić zdalnie. Tym samym konieczne jest, by 460 posłów zebrało się wspólne na sali plenarnej, co w dobie pandemii koronawirusa w Polsce budzi poważne zastrzeżenia.

sejmm 1200.jpg
PO zrywa konsensus ws. posiedzenia Sejmu. "Kidawa-Błońska okazuje się marionetką w rękach Budki"

Anna Maria Żukowska z Lewicy zwróciła uwagę na to, że już od pewnego czasu pojawiały się propozycje, aby regulamin Sejmu został zmieniony tak, aby to posiedzenie mogło odbyć się zdalnie. Dała przykłady Bundestagu i Parlamentu Europejskiego, gdzie takie decyzje zostały już podjęte.

- Polaków nie za bardzo interesuje w tej chwili regulamin Sejmu. Interesuje ich to, czy będą mieli za co kupić jedzenie, czym regulować opłaty i czy będą mieli własne miejsca pracy bądź własne firmy. Myślę, że to jest najbardziej istotna kwestia, która wszystkich powinna zajmować. My, posłowie, jesteśmy zobowiązani do tego, żeby jak najszybciej uchwalić przepisy, które pozwolą na wdrożenie tych rozwiązań. Bo na razie o nich mówimy - zauważyła polityk.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: "tarcza antykryzysowa" to największy polski pakiet wsparcia w historii

Podkreśliła, że wobec sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, Platforma Obywatelska powinna raczej zająć się czytaniem proponowanych ustaw i przedstawianiem własnych propozycji. Tego, jak stwierdziła, nie robi. Anna Maria Żukowska dała przykład posła Kropiwnickiego z PO, który na konsultacje dotyczące "tarczy antykryzysowej" przyszedł nieprzygotowany, a do tego jeszcze "awanturował się przy mierzeniu temperatury przed wejściem do Sejmu".

Poseł Daniel Milewski z PiS zgodził się z rzecznik Lewicy i podkreślił, że najważniejsze jest uchwalenie "tarczy antykryzysowej", nie zaś awantury polityczne.

- Natomiast kiedy pyta się o powody polityczne, to musimy to stwierdzić ze smutkiem, że jest to kolejny przykład, kiedy Platforma Obywatelska, nie mając pomysłu na obecną sytuację, nie mając nawet swoich rozwiązań w tej sytuacji, szuka politycznego poklasku w robieniu dobrze znanej sobie awantury. Gra tą samą płytą, co zawsze, czyli co jest zgodne, a co niezgodne z konstytucją w ich mniemaniu - stwierdził.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Minister rozwoju: do końca dnia chcemy przyjąć projekty ustaw ws. "tarczy antykryzysowej"

- Niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy. I tak jak powiedziałem na początku, mówię to ze smutkiem, ponieważ taka jest prawda. Nawet w obliczu takiej tragedii, jaką teraz mamy, Platforma bawi się w politycznej piaskownicy - dodał Daniel Milewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Goście: Daniel Milewski (PiS), Anna Maria Żukowska (Lewica)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 18.12

jmo/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Budka: nie możemy dzielić polskich przedsiębiorców i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:00
– Koalicja Obywatelska mówi wyraźnie, że pakiet bezpieczeństwa powinien być skierowany do wszystkich pracodawców. Kluczowe jest zwłaszcza zabezpieczenie pracowników przed zwolnieniem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w regulaminie Sejmu. Posiedzenie ws. "tarczy antykryzysowej" częściowo zdalne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:43
Prezydium Sejmu przyjęło uchwałę o zmianie regulaminu Izby na czas epidemii. - Na sali plenarnej będzie ograniczona liczba posłów - przedstawiciele każdego klubu. Pozostali będą mogli brać udział w posiedzeniu zdalnie - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń