Wiceminister cyfryzacji: ciężko wierzyć Trzaskowskiemu, regularnie zmienia zdanie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 19:15
- Rafał Trzaskowski zmienił zdanie nie tylko w kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale także w takich sprawach jak imigracja, waluta euro czy Marsz Niepodległości. Dlatego trudno dziś wierzyć w deklaracje tego polityka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Gościem audycji był także poseł KO Dariusz Joński. 
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski  w Chojnicach
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski w Chojnicach Foto: PAP/Adam Warżawa

Na spotkaniu z mieszkańcami Starachowic prezydent Andrzej Duda przypominał, iż skierował do Sejmu projekt zmiany konstytucji, który wprowadza do ustawy zasadniczej przepis, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

- Jest to przepis, w którym jest jasno powiedziane, że adoptowany może być tylko małoletni i tylko dla dobra małoletniego, że wspólnie przysposobić małoletniego mogą tylko małżonkowie, oraz że przysposobić nie może osoba, która pozostaje w stałym pożyciu z osobą tej samej płci - wskazywał Andrzej Duda.

Czytaj także:

Do tych deklaracji prezydenta w radiowej Jedynce odniósł się Dariusz Joński. - Odbieram to jako "wrzutkę" w ostatniej części kampanii wyborczej. Andrzej Duda widzi, że w tej końcówce sondaże nie układają się dobrze, więc chce wywołać kolejną dyskusję, która w tej chwili w ogóle jest dyskusją pozaprogramową i dyskusją "pozaprezydencką" – podkreślił polityk.

rt1200pap.jpg
"Tak pieje, jak wiatr zawieje". Premier o politycznej wiarygodności Trzaskowskiego

Zaznaczył również, że "Rafał Trzaskowski bardzo wyraźne powiedział, że nie ma żadnej dyskusji, jeśli chodzi o adopcję dzieci przez pary jednopłciowe".

"Regularnie zmienia zdanie"

Zdaniem Adama Andruszkiewicza "Rafał Trzaskowski dziś odcina się od propozycji programowych, które sam wcześniej popierał". - Ten pan regularnie zmienia zdanie. Kiedy wypływa jakiś ważny dla debaty publicznej w Polsce temat, zaczyna prezentować poglądy zupełnie inne od tych, które prezentował przez ostatnie lata – także będąc ministrem w rządzie Donalda Tuska – powiedział wiceminister cyfryzacji.

- To nie dotyczy tylko kwestii par homoseksualnych i środowisk LGBT, ale również innych spraw, na przykład przyjęcia imigrantów do Polski. Wcześniej pan Trzaskowski mówił, żeby ich przyjąć, teraz twierdzi, że jest przeciwny – argumentował gość radiowej Jedynki.

Podał również inne przykłady. - Wcześniej Rafał Trzaskowski wielokrotnie mówił, że należy zlikwidować polską walutę i wprowadzić euro. Dziś mówi, że to nie czas na taką zmianę. Wcześniej popierał zakaz Marszu Niepodległości; dziś mówi, że ten marsz jest w porządku, bo walczy o wyborców Konfederacji. Ciężko wierzyć w deklarację Trzaskowskiego, że nie będzie oddawał polskich dzieci w ręce par homoseksualnych – podkreślił Adam Andruszkiewicz.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
25:23 _PR1_AAC 2020_07_06-18-12-00.mp3 Adam Andruszkiewicz i Dariusz Joński o kampanii wyborczej (Debata Jedynki)

 

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMichał Rachoń

Goście: Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji), Dariusz Joński (poseł KO) 

Data emisji: 06.07.2020

Godzina emisji: 18.10

bartos

Czytaj także

"To zwykła ustawka". Fogiel o debacie prezydenckiej sztabu Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 18:16
- Rafał Trzaskowski organizuje sobie coś, co nazywa "debatą". To zwykła ustawka. Jak oczekiwać, że będzie to miało walor obiektywizmu? Być może jego sztab zorganizuje sobie też alternatywne wybory i alternatywne liczenie głosów, bo widocznie bawi się doskonale we własnym gronie, udając debatę - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń