Transformacja energetyczna. Ryszard Czarnecki: modyfikacja konieczna, ale w sposób naturalny

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 19:33
- UE dąży do tego, by zamykać kopalnie. W Wielkiej Brytanii proces likwidowania kopalń trwał od lat 50. To pokazuje, że inne kraje europejskie miały dekady na to, by dostosować się do nowej sytuacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, odnosząc się do sytuacji związanej z polityką węglową. O sprawie mówił też Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/1968

Posłuchaj
26:15 [ PR1]PR1 (mp3) 4 sierpień 2020 18_11_32.mp3 Ryszard Czarnecki i Paweł Poncyljusz o transformacji energetycznej (Jedynka/"Debata Jedynki")

 

Dziś odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, który ma przygotować program naprawczy dla Polskiej Grupy Górniczej, a także transformację gospodarczą całego województwa śląskiego.

Górnicy 1200.jpg
Eksperci: restrukturyzacja górnictwa to konieczność

Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany był w Programie 1 Polskiego Radia o to, czy w ogóle warto odchodzić od węgla. - Nie jest tak, że energia pochodząca z węgla jest tańsza. Jeśli by tak było, to Polska nie importowałaby tak dużo energii z krajów ościennych, w tym ze Szwecji, Niemiec i Czech - stwierdził Paweł Poncyljusz. 

Czytaj również:

Według Ryszarda Czarneckiego "mamy do czynienia z silną presją ze strony Unii Europejskiej, jeśli chodzi o politykę energetyczną". - UE dąży do tego, by zamykać kopalnie. W Wielkiej Brytanii proces likwidowania kopalń trwał od lat 50. To pokazuje, że inne kraje europejskie miały dekady na to, by dostosować się do nowej sytuacji - ocenił europoseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadziła: Krzysztof Świątek

Goście: Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska), Ryszard Czarnecki (PiS)

Data emisji: 04.08.2020

Godzina emisji: 18.11

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska nie może do niej dopłacać". Artur Soboń o transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:10
- Chcemy wspólnie ze stroną społeczną wypracować plan, który dostosuje górnictwo na Śląsku do nowych wyzwań - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń.
rozwiń zwiń