"Rząd w kwestii koronawirusa będzie reagował na bieżąco". Latos o strategii walki z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 19:00
- Jestem przekonany, że minister zdrowia i rząd będą na bieżąco reagować, monitorując sytuację. Program resortu to założenia na tę chwilę, bo trzeba przygotować plan działania na najbliższe miesiące - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos, poseł PiS. Gościem audycji był także Marek Hok, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Grand Warszawski

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował w czwartek strategię walki z pandemią COVID-19 na jesień. Włączenie podstawowej opieki zdrowotnej do zlecania testów pacjentom z infekcją dróg oddechowych jest jednym z jej elementów.

- Jestem przekonany, że pan minister i rząd będą na bieżąco reagować, monitorując sytuację. To są założenia na tę chwilę, bo trzeba przygotować pewne plany działania na najbliższe miesiące - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos. 

1200_Niedzielski_EN.jpg
"Zaczynamy od teleporady". Minister zdrowia o tym, co zrobić, gdy podejrzewamy u siebie koronawirusa

- Oby żadne czarne scenariusze się nie sprawdziły. Ale trzeba być przygotowanym na różne warianty. Bardzo dobrze, że pan minister opracował już ten program i wczoraj go przedstawił. Ważne jest również to, że będziemy mieli dyskusję na ten temat w sejmowej komisji zdrowia - dodał poseł PiS.


Posłuchaj
26:00 _PR1_AAC 2020_09_04-18-10-52.mp3 Tomasz Latos i Marek Hok o strategii walki z pandemią (Debata Jedynki)

 

Zdaniem Marka Hoka "smutne jest, że po raz kolejny nie było rozmów ani konsultacji ze środowiskiem lekarzy rodzinnych, ponieważ według tego projektu to lekarz rodzinny ma wziąć na siebie większą odpowiedzialność niż dotychczas".

Czytaj także:

- Ma odciążyć sanepidy, które od marca są bardzo zapracowane. Ale lekarze rodzinni zostali zaskoczeni, ponieważ nikt z nimi nie rozmawiał. Według mojej wiedzy, dopiero w poniedziałek kolegium lekarzy rodzinnych ma się spotkać z panem ministrem. Dotychczas ten projekt był przygotowany tylko i wyłącznie z konsultantem krajowym ds. lecznictwa rodzinnego - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Tomasz Latos (PiS), Marek Hok (PO) 

Data emisji: 04.09.2020

Godzina emisji: 18.12

bartos/ag

Czytaj także

Prof. Modzelewski: nie sprawdziły się pesymistyczne prognozy z początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:59
- Po stronie podatkowej wykonanie budżetu państwa za ostatnie półrocze jest na poziomie 43 proc. To oczywiście gorzej, niż bywało w poprzednich latach, ale w warunkach obecnych to jednak bardzo dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, komentując sytuację gospodarczą w Polsce w czasie pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń