"Musimy podjąć radykalne kroki i takie podejmujemy". Poseł PiS o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 19:06
- Gospodarka jest bardzo istotna i bez gospodarki nie będzie w państwie środków na nic, na żaden system ochrony zdrowia ani edukację. Musimy utrzymywać pewien balans - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Kwiecień, poseł PiS. Gościem "Debaty Jedynki" była także Paulina Hennig-Kloska z KO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: William.Vaccaro/shutterstock

- Wiemy, że koronawirus rozprzestrzenia się w ostatnim miesiącu w tempie zawrotnym. Dzisiaj bijemy kolejne, niestety smutne, rekordy, (...) w związku z tym musimy podjąć radykalne kroki i takie podejmujemy - zaznaczyła Anna Kwiecień.

handel sklepy galeria galerie handlowe EN 1200.jpg
Nowe regulacje bezpieczeństwa w walce z COVID-19 . Sprawdź, co zmieni się od soboty

Pytana o zasadność wprowadzanych obostrzeń, stwierdziła, że "to jest pytanie, czy warto walczyć o zdrowie i życie obywateli. Otóż warto".

Podkreśliła, że kompletnie nie zgadza się z tym, że należało od początku tego roku szkolnego podjąć decyzję o tym, by nauczanie odbywało się w domu. Przypomniała, że "większość rodziców ma dosyć krytyczny stosunek do tego nauczania zdalnego".

Posłuchaj
23:36 _PR1_AAC 2020_11_04-18-11-37.mp3 Anna Kwiecień i Paulina Hennig-Kloska o walce z koronawirusem (Jedynka/Debata Jedynki)

- Gospodarka jest bardzo istotna i bez gospodarki (nie będzie funkcjonował) żaden system ochrony zdrowia ani edukacja, nie będzie środków na nic tak naprawdę w państwie. Musimy utrzymywać pewien balans i starać się, żeby gospodarka funkcjonowała - stwierdziła poseł PiS.

Zaapelowała także, by przestrzegać zasad takich jak dystans społeczny i higiena.

Z kolei Paulina Hennig-Kloska z Koalicji Obywatelskiej zaznaczyła, że "jeżeli chodzi o sposób zarządzania całym kryzysem epidemicznym i gospodarczym, to co widzę na horyzoncie, to jeden wielki chaos". Jako przykład podała zamknięcie cmentarzy "na parę godzin przed", co w jej opinii "wcale nie uchroniło nas jakoś wielce przed bliskimi spotkaniami, bo Polacy rzucili się na odwiedziny na grobach właśnie na te ostatnie godziny".

- Ja mam największy żal do rządu, że nie słuchał, kiedy mówiliśmy, że ogromnym ryzykiem jest otwieranie w standardowych warunkach szkół - powiedziała poseł KO.

Czytaj także: 

Jej zdaniem "Polacy już nie mają cierpliwości na takie chaotyczne ruchy rządu, stąd ogromny spadek Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich tygodniach w sondażach". Według Hennig-Kloski Polacy nie mają zaufania do rządu.

- Przed wyborami rząd nie oglądał każdej złotówki, tylko po prostu różnym branżom, niekoniecznie dotkniętym przez COVID-19, dopłacano do biznesu. Dzisiaj to zadłużenie trzeba będzie spłacić - zaznaczyła poseł KO.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Anna Kwiecień (PiS), Paulina Hennig-Kloska (KO)

Data emisji: 4.11.2020

Godzina emisji: 18.11

itom

Czytaj także

Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych. Jest decyzja rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 15:54
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że środki bezpieczeństwa związane z epidemią COVID-19 w Polsce muszą być rozszerzone. Szef rządu zdecydował o rozszerzeniu obowiązku zdalnego nauczania, oraz wydłużeniu istniejącego nauczania zdalnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy pomóc przedsiębiorcom, żeby ratować jak największą liczbę miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 16:10
Ulgi dla przedsiębiorców, np. postojowe, mniejsza składka ZUS, dopłaty do wynagrodzeń będą obowiązywały od 1 listopada - wskazał premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że tam, gdzie nie są potrzebne uregulowania prawne, pomoc będzie wdrażana natychmiast.
rozwiń zwiń