"Będzie to proces, który potrwa być może kilka miesięcy". Poseł PiS o szczepieniach na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 19:10
- Trzeba oczywiście zorganizować to tak, aby każda osoba, która będzie chciała się zaszczepić, miała taką możliwość. Teraz jest czas na przygotowanie modelu i algorytmu przeprowadzania szczepień – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Latos. Gościem audycji był także senator Wojciech Konieczny, przewodniczący Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Studio Peace/shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że złożono zamówienia na 45 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Ich koszt waha się od 5 do 10 mld zł. Szef rządu zaznaczył, że szczepionka będzie darmowa w dystrybucji i dobrowolna.

PMM morawiecki free tt 663.jpg
Darmowe i dobrowolne szczepienia Polaków na COVID-19. Premier poinformował, kiedy mogą się rozpocząć

- Musimy się przygotowywać. Teraz jest czas na przygotowanie modelu i algorytmu przeprowadzania tych szczepień. Trzeba oczywiście zorganizować to tak, aby każda osoba, która będzie chciała się zaszczepić, miała taką możliwość. Trudno byłoby, aby w jednym momencie do Polski trafiło ileś milionów szczepień i trudno, aby w jednym momencie ileś milionów szczepień przeprowadzić. Będzie to proces sukcesywny, który potrwa być może aż kilka miesięcy – podkreślił Tomasz Latos.


Posłuchaj
23:48 _PR1_AAC 2020_12_02-18-12-14.mp3 Tomasz Latos i Wojciech Konieczny o szczepieniach (Debata Jedynki)

 

Wojciech Konieczny z kolei zaznaczył, że "taka jednostka jak szpital, którym zarządza powinna mieć jak najbardziej możliwość przeprowadzania szczepień". - Powinny pomóc w tym szpitale, które pobierają testy i przyjmują pacjentów covidowych – powiedział gość radiowej Jedynki.

Dodał, że szpitale mają możliwości, żeby się dostosować do wymogów w tym zakresie. - Byłbym natomiast trochę pesymistą jeśli chodzi o placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wiem o wielu przypadkach, w których zgłaszają one niemożliwość przeprowadzenia szczepień ze względu na warunki lokalowe i warunki bezpieczeństwa, które muszą być zachowane przy tych szczepieniach – skomentował Wojciech Konieczny.

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: "Antoni Trzmiel"

Goście: Tomasz Latos (PiS), Wojciech Konieczny (Polska Partia Socjalistyczna) 

Data emisji: 2.12.2020

Godzina emisji: 18.11

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PiS: nie wiemy, czy szczepionka będzie skuteczna. Zazwyczaj opracowuje się je przez 8-10 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 19:18
- Minimalny czas przygotowania szczepionki wynosi zazwyczaj od 8 do 10 lat. Nie wiemy, czy ta na koronawirusa będzie skuteczna. Może trzeba będzie się szczepić co roku, jak w przypadku grypy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Latos. Gościem audycji był także Zdzisław Wolski z Lewicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spełnia surowe normy bezpieczeństwa". Szczepionka Pfizera i BioNTechu przeciw koronawirusowi zaaprobowana

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 10:34
Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionkę przeciw koronawirusowi. Jak poinformował minister zdrowia Matt Hancock, szczepienia mogą się zacząć od przyszłego tygodnia.
rozwiń zwiń