Andruszkiewicz: rząd opracował szczegółowe zasady programu szczepień

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 19:15
- Etapy i zasady Narodowego Programu Szczepień można znaleźć na stronie gov.pl. To nieprawda, że brakuje informacji na ten temat - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gościem audycji była również poseł Lewicy Karolina Pawliczak. 
Adam Andruszkiewicz
Adam AndruszkiewiczFoto: PAP / Radek Pietruszka

Emilia Krakowska i Grzegorz Warchoł - to nazwiska kolejnych aktorów, zaszczepionych poza kolejnością na WUM. Łącznie na liście "ambasadorów" jest już 20 nazwisk. 

warchoł krakowska 1200.png
Rośnie liczba zaszczepionych celebrytów. Łącznie na liście "ambasadorów" jest już 20 nazwisk

Według Karoliny Pawliczak ominięcie kolejki przez niektórych celebrytów "należy oceniać ze wszech miar jako naganne." - Z pewnością jest to nadużycie. Nikt nie powinien czuć się równy czy równiejszy wobec obowiązujących zasad i tu nie ma właściwie wątpliwości - skomentowała polityk. 


Posłuchaj
23:36 _PR1_AAC 2021_01_05-18-12-57.mp3 Karolina Pawliczak i Adam Andruszkiewicz o szczepieniach (Debata Jedynki)

- Natomiast mam też wrażenie – obserwując dyskusję publiczną – że to jest również cyniczna gra rządu i taka forma przykrycia nieudolności organizacyjnej związanej ze szczepieniami. Sam program szczepień jest źle przygotowany. Brak kampanii informacyjnej i sytemu informatycznego. Poszczególne grupy społeczeństwa nie wiedzą, kiedy będą zaszczepione - dodała Karolina Pawliczak. 

"Mamy do czynienia z szeroką dezinformacją"

Do jej słów odniósł się Adam Andruszkiewicz . - Chciałbym poprosić panią poseł, żeby nie rozpowszechniać nieprawdy. W dobie pandemii koronawirusa mamy do czynienia z bardzo szeroką dezinformacją i masowym atakiem opartym o fake newsy, który jest prowadzony również z zagranicy - podkreślił gość radiowej Jedynki.

Czytaj także:

Zaznaczył również, że "nie jest prawdą, że nigdzie nie są rozpisane etapy ani zasady Narodowego Programu Szczepień".

- Wystarczy wejść na stronę gov.pl/szczepimysie i tam pani poseł może znaleźć, krok po kroku, kiedy wszystkie grupy będą szczepione. Są wymienione wszystkie nazwy grup społecznych, wszystko jest rozpisane "wiekowo". Każdy obywatel w tym miejscu ma odpowiedź praktycznie na wszystkie pytania. Jasno też jest tam napisane, że 15 stycznia ten program rusza dla wszystkich - stwierdził Andruszkiewicz.

kolaż.jpg
"Czy przestaniecie wreszcie manipulować?". Rzecznik rządu odpowiada Kidawie-Błońskiej ws. szczepionek

Podkreślił również, że na stronie są wskazane także możliwe sposoby zapisania się na szczepienie.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadził: Michał Rachoń

Goście: Karolina Pawliczak (Lewica), Adam Andruszkiewicz (KPRM)

Data emisji: 5.01.2021

Godzina emisji: 18.11

bartos

Czytaj także

Celebryci szczepieni poza kolejnością. Karczewski: popełnili olbrzymi błąd

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 15:15
- Będziemy przekonywać tych, którzy się wahają, mają jakieś zastrzeżenia, nie mają zaufania do szczepionek. Moje zaszczepienie też to miało na celu - mówił w Polskim Radiu 24 senator Stanisław Karczewski (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mienią się elitą i oczekują przywilejów". Czerwińska o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 17:19
- Cały czas jest to ta sama grupa towarzysko-zawodowa, która mieni się samozwańczo elitą i oczekuje dla siebie praw i przywilejów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS, komentując informacje o szczepieniach niektórych osób poza kolejnością w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń