X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentatorzy: Putin tym silniejszy w kraju, im bardziej krytykuje go Zachód

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 14:15
O izolowaniu przez zachodnich przywódców Władimira Putina na szczycie G-20 w Australii i wpływie, jaki to będzie miało na zachowanie Rosji wobec Ukrainy dyskutowali w Jedynce Michał Kacewicz ("Newsweek”) i Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Audio
  • M.in. o izolowaniu Władimira Putina na szczycie G-20 w Australii rozmawiali Michał Kacewicz z „Newsweeka” oraz Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie - "Tydzień kontra Tydzień"/Jedynka
Władimir Putin jest coraz mocniej krytykowany przez Zachód, ale w Rosji jego pozycja w sondażach rośnie
Władimir Putin jest coraz mocniej krytykowany przez Zachód, ale w Rosji jego pozycja w sondażach rośnieFoto: MIKHAIL KLIMENTYEV/RIA NOVOSTI/PAP/EPA.

Goście audycji "Tydzień kontra tydzień" ocenili, że Putin z całą pewnością dotkliwie odczuł presję ze strony zachodnich polityków, z którymi spotkał się w Brisbane. Był tym na tyle poirytowany, że wyjechał wcześniej ze spotkania.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Michał Kacewicz przypomniał, że za każdym razem, gdy Rosja trafia pod pręgierz zagranicznej krytyki, jej przywódca uznaje, że to mu rozwiązuje ręce i nie musi przestrzegać reguł, jakimi rządzi się społeczność międzynarodowa. Ograniczać decyzje Putina może natomiast kiepska sytuacja gospodarcza Rosji, która boleśnie odczuwa skutki zachodnich sankcji. - To realna presja, z którą prezydent Rosji musi się liczyć ocenił publicysta "Newsweeka".

Z kolei Maciej Jastrzębski podkreślił, że pozycja Putina w kraju jest tym mocniejsza, im bardziej jest on krytykowany na Zachodzie. Może mówić Rosjanom: ciągle nas nie szanują, musimy im pokazać, że powinni się z nami liczyć - dodał. Zdaniem moskiewskiego korespondenta Polskiego Radia, rosyjskie media tworzą zupełnie inny świat i mówią innym językiem aniżeli media zachodnie.  - W czasie szczytu w Brisbane żyły następnym "konwojem humanitarnym" ruszającym do Doniecka - podkreślił.

W dalszej części audycji o rocznicy "aksamitnej rewolucji" w byłej Czechosłowacji dyskutowali: Jan Pastwa - były ambasador RP w Czechach, dyrektor KSAP oraz dr Kazimierz Wójcicki z Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Michał Kacewicz ("Newsweek”), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Jan Pastwa (dyrektor KSAP), dr Kazimierz Wójcicki (UW)

Data emisji: 16.11.2014

Godzina emisji: 12.20

JU, pg

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt G20 za nami: ostra krytyka Putina, co obiecują najbogatsze państwa świata

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 10:29
Światowa gospodarka może przyspieszyć o dodatkowe dwa procent w ciągu następnych pięciu lat, pod warunkiem, że zostaną wprowadzone odpowiednie środki. Tak mówił podczas zakończonego właśnie w australijskim Brisbane szczytu krajów grupy G20 premier Australii, Tony Abbott. Spotkanie światowych liderów zdominował jednak temat rosyjskich działań na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachód: musicie odejść z Ukrainy. Rosja odpowiada: nas tam nie ma

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 23:03
Na szczycie G-20 w Australii prezydent Rosji Władimir Putin musiał stawić czoła ostrej krytyce zachodnich przywódców – za agresywne działania Moskwy wobec Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt G20 jednak bez Putina. Prezydent wyjechał przed czasem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 14:00
Putin opuścił szczyt przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu. - Myślę, że źle zniósł presję, jakiej poddany był ze strony niektórych przywódców - oświadczyła szefowa dyplomacji Australii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski dziennik: to był psychologiczny atak na Putina

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 10:00
Australia dotrzymała swojej obietnicy chłodnego przyjęcia prezydenta Rosji na szczycie G20 - informuje gazeta "Moskowskij Komsomolec" i podaje przykłady ostracyzmu.
rozwiń zwiń