X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Maria Jackowski: polityka protekcjonizmu UE chroni jej gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 13:30
- W wyniku globalizacji powstawała wąska grupa, która stała się jeszcze bogatsza, i całe rzesze, które biedniały - mówił na antenie radiowej Jedynki senator PiS Jan Maria Jackowski. - Nie znam żadnych zjawisk ani procesów, które by można było jednoznacznie ocenić wyłącznie jako pozytywne albo negatywne - powiedział europoseł PO Adam Szejnfeld.
Audio
  • Czy sejmowa komisja ds. Amber Gold będzie funkcjonować do następnych wyborów parlamentarnych ? (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Goście audycji komentowali wydarzenia szczytu G20, podczas którego światowi liderzy omawiali metody, dzięki którym korzyści z otwartej światowej gospodarki i wzrostu zamożności będą mogły objąć nie tylko najbogatszych, ale również zwykłych ludzi.

- Okres po II wojnie światowej to jeden z najlepszych okresów w historii ludzkości, ja go nazywam globalizacją dobrobytu - mówił Adam Szejnfeld. - Niestety istnieją procesy skłaniające wiele państw, także i Polskę, w kierunku nacjonalizmu, zamykania się i skupiania na własnych interesach. Nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć jak to się skończy - dodał.  

- Globalizacja, poza aspektami pozytywnymi, ma również szereg aspektów negatywnych. Odnośnie do tego zamykania się, regionalizmów, najlepszym przykładem jest Unia Europejska. Gdyby nie była chroniona systemem ceł i nie była zamknięta przestrzenią wolnego handlu, to w wyścigu globalnym by nie wytrzymała - mówił senator Prawa i Sprawiedliwości. - Ta polityka protekcjonizmu, którą uprawia UE, chroni europejską gospodarkę - dodał. 

Adam Szejnfeld wskazywał, że dzięki pomocy Unii, wiele krajów afrykańskich wychodzi z ubóstwa. - Trzeba pamiętać, że wsparcie finansowe dla państw afrykańskich ze strony Unii jest motywowane ideologicznie. Jak wprowadzicie aborcję, damy wam kasę - na tym to polega. A Chiny nie stawiają żadnych warunków i to one teraz mają teraz coraz większe wpływy w Afryce - odpowiedział Jackowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której omawiane były również tematy Forum Ekonomicznego w Krynicy, sejmowej komisji ds. Amber Gold oraz sytuacji w warszawskim ratuszu.  

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Jan Maria Jackowski (senator PiS), Adam Szejnfeld (europoseł PO)

Data emisji: 11.09.2016

Godzina emisji: 12.11

dcz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak