X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicyści o referendum: nie ma konstytucji doskonałej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 13:48
- Myślę, że największą wadą obecnej konstytucji są puste zapisy, które nie są realizowane – powiedział na antenie Jedynki Stanisław Janecki z tygodnika "wSieci". Stanisław Skarżyński z "oko.press" dodał, że to nie w ustawie zasadniczej, tylko w polskiej scenie politycznej leży źródło krajowych problemów.
Audio
  • Stanisław Skarżyński: to nie konstytucja jest zabetonowana tylko polska scena polityczna (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Konstytucja RP z 1997 roku
Konstytucja RP z 1997 roku Foto: Jan Graczynski / East News

- Każda konstytucja ma piętno czasu, w którym powstaje. Dla mnie najważniejsze jest to, że ta konstytucja nie jest realizowana w kwestii praw socjalnych, edukacyjnych i zdrowotnych, i powoduje sprzeczności interpretacyjne. Myślę, że to jest właśnie największą wadą tego dokumentu według prezydenta. Ona powinna być bardziej precyzyjna. Trzeba zastanowić się, czy te puste zapisy powinny być realizowane czy usunięte – stwierdził Stanisław Janecki.

Stanisław Skarżyński dodał, że każda konstytucja może być krytykowana, jednak w jego ocenie jest to dobry dokument, który dobrze odpowiadał na problemy, z którymi Polska zmagała się w Unii Europejskiej i polityce światowej. - Nie ma konstytucji doskonałej, każda ma swojej wady. To nie konstytucja jest zabetonowana tylko polska scena polityczna – stwierdził publicysta.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której zaproszeni goście odnieśli się też do sprawy zdelegalizowania ONR i odejścia Marka Magierowskiego z Kancelarii Prezydenta, a także do wyborów prezydenckich we Francji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzili: Marek Mądrzejewski

Goście: Stanisław Janicki ("wSieci"), Stanisław Skarżyński ("oko.press")

Data emisji: 07.05.2017

Godzina emisji: 12.09

koz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy referendum ws. konstytucji dojdzie do skutku?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 18:40
- Pomysł przeprowadzenia referendum ws. konstytucji jest na razie niedoprecyzowany – stwierdził na antenie Trójki Agaton Koziński z "Polska The Times". Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" dodał, że "najpierw powinno się przeprowadzić dyskusję o Polsce, a potem dopiero o konstytucji".
rozwiń zwiń