X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czego trzeba polskiej gospodarce? "Trzeba projektować długofalowy rozwój"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 13:13
Poseł Łukasz Schreiber uważa, że Polska zasługuje na "wielki projekt". Stwierdził, że na Kongresie Polska Wielki Projekt pojawia się wiele ważnych pomysłów. Posłanka Izabela Leszczyna kometnowała, że trzeba wykorzystać w pełni polski potencjał, a same wielkie słowa nie spowodują przyspieszenia rozwoju.
Audio
  • Stan polskiej gospodarki, Polska w UE, kryzys migracyjny (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Jeden z paneli podczas kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie
Jeden z paneli podczas kongresu Polska Wielki Projekt w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Niedziela to ostatni dzień Kongresu Polska Wielki Projekt. Posłanka Izabela Leszczyna (PO) podkreślała, że Polsce potrzeby jest ład prawno-instytucjonalny w otoczeniu gospodarczym. Komentując Kongres Polska Wielki Projekt zauważyła, że przez same określenia wielkie, centralne, narodowe – świat się nie posuwa do przodu i gospodarka się nie rozwija. Jej zdaniem w dobrej sytuacji gospodarczej trzeba ograniczać deficyt.

Poseł Łukasz Schreiber (PiS) mówił, w Polsce są m.in. stosunkowo niskie podatki, biorąc pod uwagę inne kraje UE. Wprowadzono programy społeczne, takie jak "500 +". Stwierdził, że średni wzrost gospodarczy za poprzednich rządów nie był tak duży. Jak mówił, w poprzednim kwartale byliśmy drugą najszybciej się rozwijającą gospodarką w Unii. Przekonywał, że Polska poprawiła się jeśli chodzi o rankingi innowacyjności.

Według danych GUS w pierwszym kwartale Polska uzyskała wzrost gospodarczy 4 procent. Eksperci prognozują, że może się on utrzymać przez cały rok. Takie tempo rozwoju obserwowano ostatnio pod koniec 2015 roku.  MFW tłumaczy  to m.in. silną konsumpcją i inwestycjami publicznymi. Według MFW w tym roku wzrost gospodarczy w Polsce ma wynieść 3,6 procent.

W programie była mowa też o dyskusji w sprawie praworządności w Polsce w Brukseli i kryzysie migracyjnym.

Więcej w audycji Jedynki.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzili: Krzysztof Grzesiowski

Goście: posłowie Izabela Leszczyna (PO), Łukasz Schreiber (PiS)

Data emisji: 21.05.2017

Godzina emisji: 12.12

agkm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Optymalizacja podatkowa. Legalne oszustwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 18:30
19 maja na kongresie Polska Wielki Projekt poruszane były tematy gospodarcze, m.in. paląca kwestia unikania opodatkowania. To również temat audycji "Debata Jedynki".
rozwiń zwiń