X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceszef MON o dniu pamięci poległych: w takie dni trzeba być razem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 13:37
- Ważne by jest być w trudnych chwilach razem, również razem z rodzinami żołnierzy - podkreślił Wojciech Skurkiewicz, senator, wiceminister obrony narodowej (PiS), odnosząc się do Dnia Pamięci o Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. - 21 grudnia 2011 roku żołnierze zginęli daleko od Polski, ale zginęli dla Polski - o tym musimy pamiętać - mówił Czesław Mroczek, były wiceminister obrony (PO).
Audio
  • Wojciech Skurkiewicz i Czesław Mroczek. Dzień pamięci poległych żołnierzy, sprawa impeachmentu, kwestie sądownictwa (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Pomnik Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa
Pomnik Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa Foto: MON/Twitter

21 grudnia to Dzień Pamięci o Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. 21 grudnia 2011 roku był tragicznym dniem – wówczas od miny pułapki zginęło pięciu pełniących służbę w ramach 10. Zmiany w Polskim Kontynencie Wojskowym w Islamskiej Republice Afganistanu żołnierzy z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.


BŁASZCZAK 1200 TT.jpg
Dzień Pamięci o Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa

- To były trudne i tragiczne chwile dla żołnierzy i rodzin żołnierzy, ale też dla całego Wojska Polskiego, także resortu obrony narodowej - mówił Wojciech Skurkiewicz, senator, wiceminister obrony narodowej (PiS).

- Każda chwila, gdy ginie polski żołnierz, szczególnie poza granicami kraju, jest szczególnie ważny i trudny dla każdego, dla dowódcy, dla polityka odpowiedzialnego za obronność - dodał.

- Trzeba pamiętać o tym, którzy oddali wartość najwyższą – swoje życie w obronie wartości współczesnego świata i wartości cywilizacji – mówił gość Jedynki. - Trzeba pamiętać o tych żołnierzach, którzy oddali swoje życie w służbie na terenie Rzeczypospolitej – mówił.

- Ważne by jest być w trudnych chwilach razem, również razem z rodzinami żołnierzy – podkreślił.

"Zginęli dla Polski"

- Pamiętam dobrze to zdarzenie – śmierć żołnierzy. Pogrzeby odbywały się w Wigilię. Przy stołach wigilijnych w tych rodzinach zostało jedno miejsce – bo syn, brat nie usiadł do stołu – wspominał Czesław Mroczek, były wiceminister obrony (PO).

- Zginęli daleko od Polski, ale zginęli dla Polski – o tym musimy pamiętać. Wykonywali zadania dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa. Były to zobowiązania sojusznicze. Tak jest, by utrzymać nasze bezpieczeństwo tutaj, czasem trzeba podejmować działania daleko od ojczyzny – mówił gość Jedynki.

Jak podkreślił, zginęli wówczas nasi żołnierze, konkretni ludzie – synowie, bracia. - To wielka strata dla nas. Pamiętamy o polskich żołnierzach, którzy oddali życie, byli ranni w służbie – mówił.

Więcej w nagraniu.

W programie była także mowa m.in. o procedurze impeachmentu, rezolucji PE w sprawie mniejszości seksualnych i o ustawie dyscyplinującej sądy. Rozmawiano także o słowach Władimira Putina, zniekształcających historię, o procesach integracyjnych Rosji i Białorusi. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Wojciech Skurkiewicz, senator, wiceminister obrony narodowej (PiS), Czesław Mroczek (PO), członek klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. obrony narodowej, były wiceminister obrony 

Data emisji: 22.12.2019

Godzina emisji: 12.12

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef MON: służba w WOT wymaga poświęcenia i ma wielką wartość

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 16:52
Blisko 80 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w Radomiu. Uroczystość połączono z Dniem Otwartych Koszar i akcją oddawania krwi. W całym kraju w szeregach WOT służy już ponad 22 tysiące osób.
rozwiń zwiń